Skocz do zawartości
jacekk20

prośba o sprawdzenie czy pamięć jest dobrze ustawiona

Rekomendowane odpowiedzi

witam

na komputerze takim jak w sygnaturce, mam te 2 pamięci GEIL, zgodnie z tym co jest na nich napisane powinny chodzić na 800MHz, ale w odczytach z programów mam wyniki jak na obrazkach.post-174217-126800429418_thumb.jpgpost-174217-126800428735_thumb.jpg nic nie jest podkręcane, ale chyba powinno chodzić na 80 a nie na 400 bez podkręcania?

 

i tak przy okazji:

jeśli na pudełku od płyty głównej mam napisane: "obsługa pamięci DDR2-800/667/533 w trybie dwukanałowym", to max co mogę włożyć to pamięci na 800MHz czy mogę np 1066MHz i będzie miało swoją pełną wydajność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość adas123

800 to czestotliwosc "efektywna", realna czestotliwosc tych pamieci to 400

 

jeśli na pudełku od płyty głównej mam napisane: "obsługa pamięci DDR2-800/667/533 w trybie dwukanałowym", to max co mogę włożyć to pamięci na 800MHz czy mogę np 1066MHz i będzie miało swoją pełną wydajność?

beda pracowac ale z nizszym taktowaniem czyli 800, chyba ze zostanie wgrany nowszy bios obslugujacy pamieci wyzej taktowane...niektore plyty obsluguja 1066 i wyzej wylacznie z odpowiednim procesorem

Edytowane przez adas123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość adas123

Zle zrozumiales...one nie wykozystuja polowy mocy...poprostu ich realna czestotliwosc to 400mhz, 800mhz to efektywna (poniekad zabieg marketingowy) w porownaniu do ddr1 czy innych pamieci sprawa wyglada identycznie (ddr1 realna czestotliwosc 200mhz)

 

jesli wrzucisz 1066 (o ile plyta je rozpozna i wykorzysta) beda one chodzic jako realne 533mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

800mhz to efektywna (poniekad zabieg marketingowy)

Jaki znowu chwyt marketingowy? częstotliwość zegara taktującego to 400MHz, a dane są przesyłane DWA razy w ciągu jednego taktu, czyli na zboczu wznoszącym i opadającym sygnału taktującego, co daje 800MHz efektywnej częstotliwości. Proste i zero marketingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomijając chwyty i fakty, z obrazków załączonych na początku wynika że mój RAM cyka prawidłowo z tym swoim 371.5MHz?

i mimo że na RAMie jest napisane 800MHz to max bandwitch pokazuje 400MHz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...