Skocz do zawartości
dark_zero

uszkodzona obudowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam możliwość kupna uszkodzonej obudowy Antec 300 za grosze. Uszkodzenie polega na wgnieceniu górnej części obudowy. Mam problem jak naprawić ten defekt.Na początku myślałem ją wyklepać młotkiem gumowym ale taką cienką blachę ciężko wyprostować ponieważ jest sprężysta. Myślę jeszcz aby nakleić taką folię http://praskie-centrum.pl/images/p008_1_00.jpg

Co o tym myślicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej to będzie lipa, jak masz odrobinę chęci, odbij gumowym młotkiem jak pisałeś, a potem ( i teraz moje ulubione co ostatnio słyszę w warsztacie ): "szpachla, szpachla i jeszcze k***a raz szpachla" <<-- przy składaniu z cwiartek.

 

W sumie jezeli to całkowicie prosta powierzchnia, powinno być całkiem prosto (byle blacha do góry nie wystawała.

 

Musisz też wiedzieć, że czy to folia, czy też malowanie, będzie dość znacznie odznaczało się od oryginalnego koloru obudowy.

 

Na koniec zadam pytanie:

 

Jak duże jest wgięcie, czy chcesz mieć prowizoryczny stan oryginały, czy też po prostu płaską powierzchnię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze mozesz przeciez zamienic górną część blachy na nową. Ewentualnie możesz cos dorobić... nie widzialem tego uszkodzenia ale na cały górny panel możesz przecież nakleić klejem 2-składnikowym kawałek blachy o wymiarach całego panelu, podkładzik, lakierek i buda jak nowa małym kosztem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okno jest chyba najlepszym rozwiązaniem i najmilszym dla oka :) zwłaszcza gdy będzie dobrze wykonane Ostatecznie możesz zamontować wentylator bądź dwa wentylatory wyrzucające powietrze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Interista

Wg mnie to zrób okienko :) Lub skombinuj jakiś kawałek blachy z dużymi, gęsto rozłożonymi dziurkami i wstaw to w miejsce tej wgniecionej blachy, a potem od spodu wentylator wydmuciach!ący powietrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...