Skocz do zawartości
samhain

Romans EK Combo DCP 2.2 z pompami DP-600P

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem dopasować rezerwuar i pompę do mojego układu, który niedługo, mam nadzieję, powstanie. Zdecydowałem się na Phobya DC12-260 12V + EK Res Combo DCP 2.2 i o dziwo, okazało się, że rez nie pasuje! Nie byłbym sobą gdybym nie 'zmusił' go do tej współpracy ;)

 

Na początek krótki wstęp na temat producenta pomp jak i modeli przez niego oferowanych.

 

Dołączona grafika

 

Ostatnio popularne stały się pompy firmy Jingway sprzedawane pod logami różnych producentów. Tanie, kompaktowe i 12V to główne ich zalety. Niby wyglądają tak samo, jednak różnią się detalami.

 

Link do strony producenta: JINGWAY TECHNOLOGY_京威科技有限公司_水冷馬達_水冷液...

 

Jak widać producent oferuje cztery modele, różniące się przede wszystkim wydajnością, lecz nie tylko.

 

DP-400 (2,2 mpsw) ten model sprzedawany jest jako: EK Water Blocks EK-DCP 2,2 za cenę 143zł

 

DP-600 (1,8 mpsw) najprawdopodobniej u nas oferowana jako OCZ Hydro Pulse Water Pump 500 (160zł) – pompa ta ma w opisach ~2mpsw, lecz po obudowie widać że nie jest to model DP-400, więc najbliższym w okolicach 2m jest właśnie DP-600 (bez P)

 

DP-600P (2,6 mpsw) to Phobya DC12-260 12V (144zł) oraz Black Water Atlantis DP-600P 12V Pump (189zł)

 

DP-1200 (4 mpsw) to EK Water Blocks EK-DCP 4,0 (179zł) oraz Phobya DC12-400 12V (189zł)

 

Opłacalności nie będę komentował, każdy wybiera coś dla siebie. Wracam do głównego tematu. Jak zauważyliście producent 'pakuje' pompy w dwa rodzaje obudów DP400 oraz DP1200 posiada płaską powierzchnię w około wlotu do pompy, natomiast DP-600 oraz DP-600P nie jest płaska... a wklęsła ;) Dodatkowo różnią się średnicą zewnętrzną wlotu pompy (DP400/1200 posiada 16,6 a modele DP-600 o 1mm więcej).

 

Rezerwuary EK zostały dostosowane do pomp, które mają płaski 'pysk', no więc do zakupionej Fobii 260 rezerwuar nie pasował. Dodatkowo przeszkadzał mniejszy otwór na wlot pompy w rezerwuarze. Wlot problemem nie był – papier ścierny lub wiertło odpowiedniej wielkości i sprawa załatwiona. Pozostawał problem uszczelnienia połączenia pompy z rezem. Poniżej poglądowo foty jak to wymyśliłem.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

boh dzisiejszej operacji

 

Dołączona grafika

 

powinny się połączyć, ale nie chcą, nawet na siłę ;P

 

Dołączona grafika

 

po rozwierceniu otworu w rezie trzeba uszczelnić połączenie, oring ma się usadowić w szczelinie zaznaczonej na czerwono, ja zastosowałem 37x2 mm

 

Dołączona grafika

 

udało się, zestaw testuje się już od 3h, zero wycieków, pozostanie tak 12h, może dłużej, ale nie powinno być wycieków.

 

W tygodniu wyfrezuję sobie otwór na oring by ten ładniej leżał. Jeśli nie masz ochoty bawić sięwe frezowanie powinien wystarczyć oring ~37/1mm

 

Mam nadzieję, że komuś się przyda.

 

Pozdrawiam

Samhain

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz cos jeszcze na temat głośnosci tych pomp, ciekaw jestem;]

 

nie jest zle za ta kase, owszem na razie stoi sobie i pieknie drga, ale nie ma ani podkladki wytlumiajacej ani nic, moglobyc gorzej zdecydowanie

 

tanie i fajne pompy, wiadomo - za ta kase ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zmiany pompki Black Water Silent Pump na najcichszą z tych EK-DCP 2,2. Wie może ktoś jaka jest różnica głośności między nimi i czy jest możliwość kupienia jej w jakimś sklepie internetowym oraz ewentualnego zwrotu po przetestowaniu jeżeli okaże się za głośna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zmiany pompki Black Water Silent Pump na najcichszą z tych EK-DCP 2,2. Wie może ktoś jaka jest różnica głośności między nimi i czy jest możliwość kupienia jej w jakimś sklepie internetowym oraz ewentualnego zwrotu po przetestowaniu jeżeli okaże się za głośna ?

 

mogę porównać jedynie do 260 Fobii - ale podobna budowa więc pewnie będzie analogicznie,

 

Fobia będzie bardziej słyszalna jeśli chodzi o pracę (niskie tony, delikatne buczenie), Coolriver (czy tam BWSP) ma jednostkę pompującą zanurzoną w cieczy + przyciśniętą gumami - to już wycisza.

 

Musisz wziąć też pod uwagę, że konstrukcje Jingway są wydajniejsze więc od razu będą głośniejsze. 'Na oko' mogę powiedzieć, że jest zdecydowanie cichsza od Lainga DDC, jednak nie mam już ani Coolrivera ani Lainga by zmierzyć głośność sonometrem - w tedy byłyby wiarygodne wyniki. Jeśli chodzi o głośność cały czas rozmawiamy o nowych pompach, bo z czasem pracować będą głośniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak o rezie, bo nie moge u siebie tego odkrecic i balem sie ze moze przyklejone i urwe. Dzięki.

 

EDIT:

 

Dla przyszłych czytających. Przed chwilą złożyłem ten rez i pompkę Ek DCP 2.2, nie jest cicha, a samo dokręcanie tych śrubek kluczem z kompletu było u mnie niemożliwe.

Edytowane przez Helio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...