Skocz do zawartości
Ladon

OCZ 2x2Gb DDRIII PLATINUM 1333MHz Low Voltage

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od 2 dni próbuje zainstalować Windowsa 7 32/64 i cały czas mam losowe blue screeny.

Po uaktualnieniu BIOSu do najnowszej wersji F8 nic się nie zmieniło.

Pamięć jak w temacie (OCZ3P1333LV4GK) na ustawieniach BIOSu po wybraniu opcji "Load optimized defaults" ustawia się na 1066 MHz (mnożnik pamięci x6) oraz timingi 7-7-7-16 a i tak system jest niestabilny. Jak zmienię ręcznie na 1333MHz (mnożnik x10) oraz timingi 7-7-7-20 tak jak to powinno być w/g producenta to komputer jest jeszcze mniej stabilny (szybszy BSOD?).

 

Czy mógłby mi ktoś podać wszystkie opcje ustawienia w/w pamięci, aby system się nie wieszał ?

 

W dzienniku zdarzeń mam po resetach wpis "Kernel-Power, numer błędu 41". Na angielskojęzycznym forum wyszukałem ten problem opisany przez kogoś (szkoda, że nie można podawać linków), ktoś doszedł do tego, żeby powyłączać w BIOSie opcje speedstep i C-states, czyli opcje odpowiedzialne za oszczędzanie energii poprzez przycinanie wydajności procka. Po sprawdzeniu pamięci programem memtest+86 sprawdzić, czy timingi są inne niż te widziane BIOSie/systemie i jeżeli tak, to zwrócić się do producenta płyty glownej aby podał właściwe ustawienia w BIOSIe dla danej pamięci. Moja pamięć jest w 100% obsługiwana przez płytę główną, którą posiadam (znajduje się na liście kompatybilności), oczywiście tak twierdzi producent... ponieważ ja mam inne zdanie, tylko żę w tym momencie to ja jestem na przegranej pozycji, zapłaciłem za sprzęt, który nie działa tak jak powinien. Tylko, że nie mam w obowiązku znać się na zaawansowanych ustawieniach BIOSu, żeby móc w ogóle korzystać ze sprzętu.

 

Mój sprzęt:

I3-530

GA-H55M-UD2H

OCZ DDR3 PC3-10666 / 1333MHz / Platinum Edition / Low Voltage / 2x2Gb / Dual Channel (OCZ3P1333LV4GK)

SAMSUNG HDD 500GB HD502HJ 16MB [sATA]

SAMSUNG DVDRW SH-S223C [sATA]

OCZ MODXSTREAM PRO 500W

SCYTHE KATANA 3 (SCKTN-3000)

SAPPHIRE RADEON HD5770 1024/128 DDR5 VAPOR-X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ustawiłeś im ręcznie 1.65V ? Dodatkowa ustaw je w command rate 2T.

 

Set Performance Enhance to {Standard}

Set Memory Timings to CL 7-7-7-20 (CL-TRCD-TRP-TRAS)

Set tRFC to {88}

Set Command Rate to {2T}

Set QPI/Vtt Voltage to {1.35 volts}

Set DRAM Voltage to {1.65 volts}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...