Skocz do zawartości
Helio

Pytania nowicjusza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jest to mój pierwszy układ, właśnie po kilku godzinach skończyłem go składać. Mam w związku z tym pytania. Nawet wąż był kupiony używany w związku z tym był docięty na wymiary obudowy poprzedniego właściciela. Nie chciałem go ciąć bo nie wiedziałem jak mi się pomieści ten układ, gdzie co będzie itp, ale teraz widzę że węże są wyraźnie za długie, układ jest już napełniony i działa, ale chciałbym to zmienić, jak najlepiej rozmontować układ żeby nie rozlać?

 

Nie wiem czemu, ale sobie ułożyłem że lepiej będzie jeśli do pompki pójdzie zimna woda z chłodnicy i tak też podłączyłem, z tymże komplikuje to sprawę bo węże się krzyżują. Ma to znaczenie jaka będzie kolejność? Chciałbym dać pompka-> chłodnica -> cpu -> rez -> pompka.

 

Czy jeśli jest jeden blok to można dać pompk na 7V? Bo głośna jest.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejnosc klocków niema znaczenia, temperatura cieczy jest podobna w calym ukladzie.

 

Co masz za pompke? Raczej mozesz ja puscic na 7v, skoro masz tylko 1 blok i 1 chlodnice, da rade. Monitoruj temperatury na 5/7/12v, bedziesz wiedzial jak sobie radzi i czy trzeba wiecej mocy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem o najważniejszym ;p Pompka EK DCP 2.2.

 

Udało mi się dzisiaj rozmontować układ i poukładać węże w inny sposób, oto efekt:

 

Dołączona grafika

 

Jak jeszcze znajdę sposób żeby ukryć jakoś sata/ata to będę szczęśliwy.

Edytowane przez Helio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejnosc klocków niema znaczenia, temperatura cieczy jest podobna w calym ukladzie.

 

Co masz za pompke? Raczej mozesz ja puscic na 7v, skoro masz tylko 1 blok i 1 chlodnice, da rade. Monitoruj temperatury na 5/7/12v, bedziesz wiedzial jak sobie radzi i czy trzeba wiecej mocy :)

 

raczej nie bardzo ona odpali na 7V :/ moja 'poboya' nie chciala, a konstrukcje blizniacze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*Tnij tą budę a kabli widać nie będzie;

*ATA do wyrzucenia całkowicie;

*podaj cfg

*podaj temp;

 

Buda jest już lekko pod chowanie porobiona, m.in. kable do front panelu idą pod tacką, ale nie wiem jak usunąć sata :/ jest za krótka chyba żeby puścić ją tyłem, a napęd planuję wymienić jak mi się trafi okazja na jakiś Sata.

 

Config:

e2160 :D (proszę się nie oburzać, będzie zmieniony, nie dla niego to WC)

DFI DK-P35 T2

4GB ram Mushkin/Team Group

7300GT (też planuję wymienić, na coś małego, oszczędnego i z HDMI, chyba 4670)

Barrca 320GB 7200.12

Huntkey HK350AP

 

WC:

 

Pompka EK DCP 2.2

Blok EK supreme LT

Chłodnica Cooltek ? 2x120mm Fander

Węże, złączki i płyn Feser.

 

Temp. nie wiem czy jest sens podawać dla tego procka. Chciałbym w najbliższym czasie dołożyć blok na chipset, jakby ktoś miał i chciał się zamienić na HR-05 z dopłatą to proszę o kontakt, poluję na blok EK na chipset.

 

raczej nie bardzo ona odpali na 7V :/ moja 'poboya' nie chciala, a konstrukcje blizniacze

 

Szkoda, ale zaczynam się przyzwyczajać, to jest inny dźwięk niż gwizd dysku czy szum wentylatorów, a najwyżej ją jakimiś matami obłożę albo coś w tym stylu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ale zaczynam się przyzwyczajać, to jest inny dźwięk niż gwizd dysku czy szum wentylatorów, a najwyżej ją jakimiś matami obłożę albo coś w tym stylu.

Zamierzałem kupić podobną pompkę ale na razie się wstrzymam :-| . Ten głośny dźwięk powodują wibracje czy coś innego, z tego co widać nie masz żadnej gąbki/maty pod nią położonej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...