Skocz do zawartości
Szopler

Rozwiązanie chłodzenia - dużo bloków...

Rekomendowane odpowiedzi

W temacie WC jestem początkujący, choć pierwszy krok już zrobiłem - zleciłem Maniakalnemu wykonanie bloczków na mofy i chipset mojej MoBo - MSI Eclipse .

Czyli będą już 2 bloki - 1x mosfety + 1x NB+SB.

Do tego na Ci7 920 chcę dać Swiftech Apogee'a GTZ + jakieś bloki na GPU - docelowo 2x MSI Radeon 5870.

 

Chciałbym jeden obieg. W sumie będzie 5 bloków. Czy Laing DDC 1T+ poradzi sobie z tym?

Obudowa to Antec 300 (sic!), ale pompa, rezerwuar i chłodnica z wentylatorami będą stały oddzielnie z dala od kompa...

 

PS. Komp z reguły chodzi 24/7 i jest obciążony na 100% BOINCem. Temperatury na chłodzeniu powietrzem mam znośne...

Hałas dzięki zastosowaniu wentylatorów Noctua jest akceptowalny, ale ja chcę CISZEJ!

Edytowane przez Szopler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+ jakieś (jakie?) bloki na GPU - docelowo 2x MSI Radeon 5870.

 

Fullcovery ek

W sumie będzie 5 bloków. Czy Laing DDC 1T+ poradzi sobie z tym?

 

Tak

...Hałas dzięki zastosowaniu wentylatorów Noctua jest akceptowalny, ale ja chcę CISZEJ!

 

nie z wc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie z WC?

 

Teraz mam w budzie 5 wentyli + wentyle na gpu + mały wentylatorek do chłodzenia X58. Po założeniu WC będą góra 2 wentylatory i to na minimalnych obrotach. Chłodnica z wentylatorami też skręconymi na minimum. Na pewno będzie dużo ciszej niż teraz, a i tak głównym celem jest wyprowadzenie ciepła z komputera gdzieś dalej, bo w lecie nie da się w pokoju wysiedzieć. O zastosowaniu pompy CWU myślę bardzo poważnie. Pozwoliło by to zamontować chłodnicę w zasadzie dowolnym miejscu (piwnica, za oknem, a nawet wykorzystać ciepło z kompa do wstępnego podgrzewania cwu przez dodatkowy wymiennik ;) ).

 

PS.

Laing D5 Vario mam :)

Edytowane przez Szopler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Core i7 + 5870 + mobo i chcesz zamontować 2x120 albo 2x140 + very low rpm fan.

 

Niezły joke rozumiem że interesują Cię temperatury takie same/gorsze jak na powietrzu.

Gruba 3x140 to myślę że jest taki wybór mniej więcej optymalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh... a kto powiedział o 2x120 i very low fan.

 

aaa ;) to się tyczyło obudowy kompa - dwa wentyle tylko dla przewiewu (napędy, ramy).

 

Natomiast WC to:

- 3x120 to minimum

- 3x Noctua NF-P12 na 900 obr/min ew. 1100 jak będzie za ciepło.

 

Po za tym zmieni się charakter dźwięku - powietrze z chłodnicy będzie leciało swobodnie na pomieszczenie...

Jak będzie potrzeba to dam dwie chłodnice, albo zrobię passive na grzejniku ;).

Edytowane przez Szopler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...