Skocz do zawartości
Extraordinary

Wzmocnienie zasięgu Dell D505 d-link pcie czy tplink usb z antenka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jestem nowy na forum także proszę o wyrozumiałość Smile

 

Otóż tak mój problem a w zasadzie pytanie brzmi tak:

Mam laptopa Dell Latitude D505 z karta sieciową na PCie D-Link DWL-G630 bez antenki. Korzystam z internetu od siostry ja mieszkam na parterze ona klatkę obok na 3 piętrze zasięg na tej karcie mam bardzo niski 5.5mb/s do 11mb/s i na dodatek zrywa często to połączenie jak tylko laptopa przestawię o 10 cm dodam że zasięg mam tylko w kuchni gdzie przeglądam internet. I teraz moje pytanie chciałem jak najtańszym kosztem polepszyć ten zasięg, by mógł być w pokoju obok kuchni np jedna cienka ścianka, co moglibyście mi doradzić ? Myślałem nad zakupem karty wi-fi na usb jakiegos TP-Linka z antenką 4dBi czy myślicie że to poprawi sprawę z zasięgiem lub dokupienie do tego jeszcze jakiejś innej antenki dodatkowo 5dBi lub więcej? Z góry dziękuje za wszelką pomoc i porady.

Edytowane przez Extraordinary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupić kartę WiFi, obojętne czy PCIMCIA czy USB, byle by posiadała odkręcaną antenkę, najlepiej jakby była w komplecie (większość jest, ale... różne wynalazki ludzie sprzedają na allegro). Jeśli standardowa nie pomoże to wymieni się ją na jakąś inną - większą. Aha, zwróć uwagę na to, żeby karta była w pełni kompatybilna z urządzeniem nadawczym (routerem Twojej siostry) - to tak, żeby uniknąć różnych nieporozumień w stylu rozłączania sieci...

 

EDIT: i tak dziwię się, że w ogóle masz internet skoro dzieli Was kilka grubych stropów

Edytowane przez borsuk_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad zakupem takiego zestawu:

 

Karta sieciowa na USB

http://www.komputronik.pl/index.php/product/66440/_czno_i_komunikacja/Sieci_bezprzewodowe/TP_Link_karta_Wi_Fi_USB_54Mb-s_RP_SMA_TL_WN422G.html

 

 

Dodatkowo taka antenka

http://www.komputronik.pl/index.php/product/36577/_czno_i_komunikacja/Sieci_bezprzewodowe/TP_Link_wewn_trzna_antena_dook_lna_5dBi_TL_ANT2405C.html

 

Jaka jest wasza opinia taki zestaw polepszy sprawę czy może celować w coś innego dodam też że nie chciałbym wydawać sporo kasy bo głównie chodzi mi o ping który jest dobry i żeby nie zrywało połączenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...