Skocz do zawartości
SouL666

Asus P5G41-M SI/DVI (whitebox) +E5300

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Tak jak w tytule i moim podpisie posiadam takowy sprzęt. Wcześniej miałem płytkę Asrocka i na nim Athlon x2 4000+ wykręcony na 2x2,3 GHz. Teraz odpala sobie takowe urządzenia i włażę do biosu a tam pusto. Nie widzę żadnej opcji do zwiększenia FSB proca. Co gorsze to płyta widzi w sumie 3 kostki ramu (2x 512 i 1x2 GB) DDR2 800 GHz jako 667 MHz. Jest jeszcze sprawa "skaczącego" mnożnika w evereście i CPUID skacze mi mnożnik z 6 na 13 i tak jakoś co 3 - 10 sekund robi sobie hop. I jeszcze myślałem że to wina biosu, a tu psikus bo nie na necie przynajmniej na asus.com biosu dokładnie pod tą płytkę. Tak przy okazji rzucę link do zdjęcia tej płyty:

 

LINK

 

System stoi na windows 7 64bit . .. Próby instalacji softu jak Ai Suite albo podobnego jakoś mi nie idzie Nie chce zainstalować sterowników ACPI

 

Jest już to moje 3 forum i na żadnym jeszcze nic sie nie dowiedziałem :) Może Wy będziecie mieli jakieś rozwiązanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strona asusa nie słyszała o tej płycie. Pewnie to wersja robiona dla jakiegoś dużego producenta komputerów. W takim przypadku rzeczywiście w biosie da się ustawić zegar, kolejność bootowania i niewiele więcej.

 

Za ten skaczący mnożnik to powinieneś dostać po twarzy już na pierwszym forum, na którym pytałeś. Pytanie zadawane setki razy.

Funkcje oszczędzania energii w procesorach intel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to dziwne bo normalnie w hurtowniach jest dostępna patrz link wyżej. Wiec musieli to wypuścić, chyba, że ktoś im się podpiął pod linie i se machnął kilka tysięcy sztuk.

 

Jest też ta płyta na stronie asustek. Wiec może tak ją spaprali, że sie nie przyznają :P

 

A za mnożnik to nawet nie bijcie bo ja w sumie po 8latach na AMD wiec sie zdziwiłem i myślałem że to jakiś błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jest stronka do pobrania kilka paści i nie na polskim serwie tylko na angielskim jak znajde znowu to podeśle. Są tam do pobrania sterowniki jakiś program do Update biosu i to wszystko nie ma foty ani specyfikacji chyba :P

____________________________________________________

Edit:

 

jednak znalazłem. Zapomniałem, że zarejestrowałem płyte na stronie.

Link

Edytowane przez SouL666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...