Skocz do zawartości
michalelo

jaki cooler na procka do 80zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Obecnie posiadam procka amd athlon 2800 1,80GHZ z boxowym coolerem amd. Jednak sprzęt chodzi głośno i poprostu mi przeszkadza. Chciałbym kupić nowy cooler cichy i zarówno wydajny w cenie do 80zł. Byłem zdecydowany na Arctic Cooling Freezer 64 PRO PWM ale po przeglądaniu jeszcze paru stron znalazłem AAB Cooling - Super Silent P2 PWM który kosztuje do 50zł i ma lepsze parametry chyba od freezera, co o nim sądzicie czy jest lepszy od freezera???? i jaki cooler najlepszy do 80zł pod socket 754 czy freezer??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używany Karakorum, używany fryzjer za 30zł może być. To AAB COOLING SUPER SILENT P2 PWM na pewno nie będzie wydajniejsze od freezera. Na Twoim miejscu brałbym, jeśli ma być nowe SilentiumPC Spartan HE923.

 

Arctic Cooling Freezer 64 PRO PWM nowy jest wogóle nie opłacalny bo obsługuje tylko jeden socket. Zmienisz podzespoły i nie podejdzie pod nic innego poza s.939, am2, am2+, am3. Jak już to bierz Arctic Cooling Freezer 7 Pro Rev.2

 

Fajny jest np ten radiator Thermaltake s775, am2 i inne chłodzenie (969288561) - Aukcje internetowe Allegro

Chłodzenie Thermaltake CL-P0114-01 Big Typhoon (966893736) - Aukcje internetowe Allegro

Taki Thermaltake Radiator z went. Silent Boost CU od SS (970741175) - Aukcje internetowe Allegro dałby radę ale trzeba regulator obrotów aby ustawić obroty na jakieś 1200obr, byłby w miarę cichy i wystarczający. Mam go na A64 3200+ @2,5GHz i daje radę przy 1400obr, jest znośny. Cy np Cooler na procesor THERMALTAKE TMG A2 powystawowy (954182771) - Aukcje internetowe Allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki ale Akurat zanim będe wymieniał komputer to jeszcze pare lat zejdzie:) także chciałbym mieć cichy na tą chwile a przy tym wydajny komputer. Z tego co czytałem to freezer 64 pro pwm jest cichy. mozecie coś o nim powiedzieć? jakieś doświadczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę to, że nowy Arctic Cooling Freezer 64 PRO PWM jest w takiej samej cenie co Arctic Cooling Freezer 7 Pro Rev.2

Jaki jest więc sens kupowania tego pierwszego?

 

Planujesz, że komp będzie chodził kilka lat za chwile padnie mobo i co? Dasz 150 zeta za używane kilkuletnie mobo na s.754 jeśli w tej cenie bez mała (no dobra, trzeba dołożyć 50zł) da się wyrwać używane PDC21xx & nowe mobo?

 

Jeśli decydujesz sie na freezera to tylko Arctic Cooling Freezer 7 Pro Rev.2.

 

Domyślnie ciche to na pewno nie będzie, no chyba że przez pierwszy dzień po przejściu z rozklekotanego boxa. Aby było cicho będziesz potrzebował obniżyć obroty wentylatora (92mm przy 2200 - 2500 obr ciche nie będzie). Można np speedfanem jeśli mobo pozwala lub zewnętrznym kontrolerem obrotów. Przy twoim cpu wystarczy pewnie 1000obr a to już można uznać za ciszę.

 

Cooling Freezer 64 PRO PWM możesz brać jak juz pisałem ale używkę, max 30zł, bo trzeba sie liczyć z wymianą wentylatora. Taka wymiana rodzi jednak komplikacje w tym chłodzeniu - nietypowy fan więc kombinowanie z nowym wentylatorem. Nówki nie opłaca się brać za 7 dych.

 

Co do opini o tym chłodzeniu, pewnie wszystko zostało już napisane tu Wszystko O Arctic Freezer 4, 7, 64 I 64 Pro

Edytowane przez Klaus
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego trzeba sie liczyć z wymianą wentylatora na Cooling Freezer 64 PRO PWM?? Ma bardzo długą żywotność. I od razu pytanie: Na Cooling Freezer 7 nie ma takich problemów z wentylatorem?? I tak wogóle to ten freezer 7 co podałeś jest głośniejszy od tego 64 pro. w danych technicznych a mnie interesuje raczej cicha praca?

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę to, że nowy Arctic Cooling Freezer 64 PRO PWM jest w takiej samej cenie co Arctic Cooling Freezer 7 Pro Rev.2

Jaki jest więc sens kupowania tego pierwszego?

 

Planujesz, że komp będzie chodził kilka lat za chwile padnie mobo i co? Dasz 150 zeta za używane kilkuletnie mobo na s.754 jeśli w tej cenie bez mała (no dobra, trzeba dołożyć 50zł) da się wyrwać używane PDC21xx & nowe mobo?

 

Jeśli decydujesz sie na freezera to tylko Arctic Cooling Freezer 7 Pro Rev.2.

 

Domyślnie ciche to na pewno nie będzie, no chyba że przez pierwszy dzień po przejściu z rozklekotanego boxa. Aby było cicho będziesz potrzebował obniżyć obroty wentylatora (92mm przy 2200 - 2500 obr ciche nie będzie). Można np speedfanem jeśli mobo pozwala lub zewnętrznym kontrolerem obrotów. Przy twoim cpu wystarczy pewnie 1000obr a to już można uznać za ciszę.

 

Cooling Freezer 64 PRO PWM możesz brać jak juz pisałem ale używkę, max 30zł, bo trzeba sie liczyć z wymianą wentylatora. Taka wymiana rodzi jednak komplikacje w tym chłodzeniu - nietypowy fan więc kombinowanie z nowym wentylatorem. Nówki nie opłaca się brać za 7 dych.

 

Co do opini o tym chłodzeniu, pewnie wszystko zostało już napisane tu Wszystko O Arctic Freezer 4, 7, 64 I 64 Pro

 

Można poszukać też używanego Scythe Ninja. Przy dobrych wiatrach może też działać pasywnie.

Edytowane przez BarteqW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego trzeba sie liczyć z wymianą wentylatora na Cooling Freezer 64 PRO PWM?? Ma bardzo długą żywotność. I od razu pytanie: Na Cooling Freezer 7 nie ma takich problemów z wentylatorem?? I tak wogóle to ten freezer 7 co podałeś jest głośniejszy od tego 64 pro. w danych technicznych a mnie interesuje raczej cicha praca?

 

Liczyć z wymianą wentylatora trzeba się kupując używane chłodzenie i do tego odnosiła się moja wypowiedź.

 

Arctic Cooling Freezer 7 Pro PWM Rev.2 ma wentylator 900 - 2500 RPM

Arctic Cooling Freezer 64 PRO PWM ma wentylator 900-2200 RPM.

Stąd różnica w głośności. Aby było cicho musisz go skręcić do 1000 - 1200RPM wtedy oba będą miały taką samą głośność. Wyżej pisałem, na pełnych obrotach będzie Ci się wydawał cichy pierwszego dnia po wymianie z boxa. Po kilku godzinach uznasz, że jest głośny. Przy 1000RPM z twoim cpu poradzi sobie spokojnie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

socket to jest przecież podstawka procka. co ma z nim wspólnego płyta główna?? każda płyta główna jaką będe kupował będzie musiała mieć socekt 754. Nie zamierzam wymieniać samego procka nigdy ponieważ to nie będzie dla mnie opłacalne. Więc co za różnica czy wezme freezera 64 pro czy 7 pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze to dziwne ale ...

kupilem wlasnie tagana do 2 kompa, ma tylko 2 hetpipy ale chlodzi wyraźnie lepiej niz alpaya pentagrama z 3 pipami

 

70zł w kompuszrotniku, calkiem dobry interes, na max jest nieslyszalny a juz tym bardziej jak sie wlaczy kontrole pwm/voltage

z ciekawostek - obsługuje każdy rodzaj socketa :)

 

napisałem już ze wydajny? 7200 podkrecony malutko, bo do 3.22Ghz, napiecie 1.22, temp w orthosie 58max, idle rzedu 38-40, a bude mam słabo przewiewną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy miał ktoś doczynienia z cooler mastervortex 752?? Kupiłem go ponieważ dużo osób uważa że jest cichy danych technicznych pisze że głośnośc maks 18dB jednak jest głośniejszy od boxa i mnie wkurza jak siedze przy kompie bo chodzi jak mini odkurzacz. Nie mam jednak kontroli pwm. I takie pytanko na jakich obrotach będzie cicho chodził i dość dobrze chłodził????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos z tego forum polecal tego coolera? Wiec dlaczego nas pytasz?

 

nie nikt go nie polecał ale chyba jak zakupiłem to mozna spytac co nie. kupiłbym innego ale nie było wiec wziołem tego. czytając opinie miał być cichy a nie jest. chce kupic regulator obrotów ale chce też wiedzieć przy jkaich obrotach będzie cichy. obecnie mam 40 stopni na procku amd athlon 2800 1,8Ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież pisałem Ci w tym temacie, że wentylator 92 mm aby był cichy ma mieć 1000 - 1200 obr/min. Ty masz pewnie 2200 - 2500 obr/min i dziwisz się, że jest głośno?

 

Te 40 stopni na procesorze to pod obciążeniem pime95/orthos/occt?

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...