Skocz do zawartości
Memphis89

Laptop do gier 2000-3000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

to mój pierwszy post na forum, więc proszę o wyrozumiałość:)

 

Mam obecnie laptop Compal HL90 i być może będę kupował w ciągu kilku miesięcy nowego.

 

Parametry obecnego lapka:

Procek: P8400 (2,26 GHz)

Karta: 9600M GT (512 MB)

Ram: 2 GB

 

Zależy mi w nowym lapku na lepszych parametrach, aby dało się pograć w nowe gry na przynajmniej średnich detalach.

 

Jaką kartę graficzną proponujecie o lepszej wydajności niż 9600M GT? Wydawało mi się, że GeForce GT120 z 1 GB jest mocniejsza, ale czytając testy okazało się, że nie:/

 

Sugerowałem się wynikami testu z tej stronki: Notebookcheck: Mobile Graphics Cards - Benchmark List

Są one wiarygodne?

 

Jak na razie znalazłem taką ofertę: Notebook ASUS X70IO-TY079V - dane techniczne - Tanio.pl

Procek jest niestety słabszy.

 

Proszę o propozycje i szczególnie o podanie jakiejś listy czy odnośnika do wydajniejszych kart graficznych i procków niż mam w obecnym.

 

Preferowane przeze mnie paremetry:

 

Karta: >512 RAM

Ram: 4 GB

Dysk: >/=250GB

 

Obudowa: Asus wydaje mi się najsolidniejszy. Toschiba za bardzo się błyszczy jak dla mnie:/

 

Dodatkowe informacje:

 

Przekątna ekranu: 15 - 17 cali. Wolałbym żeby była bardziej "kwadratowa" niż "prostokątna", że tak się wyrażę.

Wbudowana kamera, ewentualnie mikrofon.

Najlepiej matowa obudowa i ekran, ale nie jest to konieczność.

Przynajmniej 3, najlepiej 4 porty USB (po 2 z różnych stron)

Pilotem do odtwarzania muzyki i dodatkowymi przyciskami nie pogardzę:)

System operacyjny: Najlepiej Windows 7 Home Premium. Vista odpada.

 

Budżet: max 3000 zł

 

Z góry dziękuję za pomoc i przepraszam za błędy spowodowane małą wiedzą na ten temat.

Pozdrawiam:)

Edytowane przez Memphis89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafika to szukaj czegoś z GT330M lub HD5650 ....HD będzie lepszy i szybszy 5-10%

Procek core i3 lub core i5

Matryca będzie 16:9 czyli długa :) o matowej zapomnij

Co do wielkości skup się na 15,5 lub 15,6 .

Kwota będzie bardziej koło 3k.

Ewentualnie coś z zeszłorocznych modeli wtedy szykaj grafy HD4650 lub GT240M jak do grania , proc C2D lub Pentium core duo ewentualnie.

Omijaj HP i Toshibe , szukaj w Asusach , Lenowo ,Dellach i samsungach - w tej cenie coś upolujesz.

Wygląd kwestia gustu .

Edytowane przez konio68
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Konio za porady:)

 

Core i3 i core i5 są to procki czterordzieniowe? i5 są mocniejsze niż i3?

 

Co do kart. Z tego co sprawdzałem na necie najwydajniejsze w Komputroniku (w przedziale cenowym 2500-3000) są:

 

Radeon HD 5650 - 6696

GeForce GT 330M - 6126

GeForce GT 240M - 6077

GeForce GT 230M - 5647

GeForce 310M - 3223

 

Czy te wyniki w 3DMark06 są wiarygodne i mają się bezpośrednio do wydajności?

 

GeForce GTX 280M, GeForce GTX 260M, GeForce GTS 250M są raczej nieosiągalne dla mnie cenowo:/

 

 

Przebiarając z tej oferty:

http://www.komputronik.pl/index.php/search/pl/run/type/107/show_bundles/0/referer/advanced/attribute/a1923;11407-9801-9799a1936;11429-11394-9809-9823a1947;9792-9796/priceFrom/2000/priceTo/3000

 

Najbardziej interesują mnie:

1. http://www.komputronik.pl/index.php/product/92705/Notebooki_i_netbooki/Notebooki/Acer_Aspire_5740G_434G50MN.html

2. http://www.komputronik.pl/index.php/product/93495/Notebooki_i_netbooki/Notebooki/Samsung_R580_NP_R580_JS03PL_.html

3. http://www.komputronik.pl/index.php/product/95101/Notebooki_i_netbooki/Notebooki/Sony_VAIO_VPC_EB1M1E-BJ_czarny_.html

 

Co myślicie o tych 3 notebookach?

 

Jakie inne modele w tej półce cenowej jeszcze polecacie?

 

Dodam, że nie interesują mnie oferty z allegro czy sklepy bez placówek. Najlepiej sklepy komputerowe w okolicach Olsztyna gdzie nie ma problemu z gwarancją, np Komputronik.

 

Z góry dziękuję :)

Edytowane przez Memphis89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wyniki są zanizone przynajmniej dla 330M i 5650.

ja mam na core i5 520M i 330M w rozdziałce 1280x1024 6505-6519.Ale na matrycy 1366x768 nie odpalisz a wtakiej rozdziałce mam ponad 7k.

Na HD5650 powinno byc lepiej około 400-500pk.

Ale marki cienko gry obrazują.

powiem tylko tyle.

Na GT330M i core i5 w 1366x768 wszystko na max bez AA gram spokojnie w AC II.

A dodam że stery jeszcze mam od sonego a nie te lepsze od NV. a na HD będzie jeszcze lepiej.

Klatek nie mierzyłem ale brak spowolnień , które by mi przeszkadzały podczas grania.

Czyli w takiej rozdziałce odpalisz wszystko czasem trzeba będzie tylko z cieni zjechać bo to najbardziej dobija te grafy.

Samsunga nie polecam ze względu na W7 32bit a i kolory lepsze ma sony .W sonym tylko podobno bateria jest dość cienka.

Ale jakbym miał wybierać między tymi trzzema to zawęził bym to do samsunga i sonego.

W samsungu dostaniesz lepszą baterię , gorszy system

W sonym gorszą baterię lepsze wykonanie ,klawiaturę i matrycę - żywsze kolory.

Reszta kwestią gustu.Najlepiej oblukaj oba podotykaj , podnieś klapę i pobaw się klawiaturą.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybkie i konkretne odpowiedzi:)

 

No oczywiście poprawka - to i7 dopiero są czterodzeniowce.

 

"daruj sobie komputronika" - można wiedzieć dlaczego? Lepiej brać w małych sklepach komputerowych?

 

Nawet nie zauważyłem, że 32 bitowa wersja jest podana. Dobrze rozumiem, że gorsza bo 32 bitowa nie obsłuży 4 GB ramu? Pewnie pomylili się.

 

Na baterii prawie mi nie zależy. 99% czasu i tak będzie podłączony do sieci.

 

A Acera czemu wykluczyłeś?

 

Jakie sklepy proponujcie? Co myślicie o Vobis'ie?

Edytowane przez Memphis89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...