Skocz do zawartości
caveatemptor

Spowalnianie procesorów Intel Core i7 w Sony Vaio przy pracy na baterii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Czy ktoś słyszał o tym, że podobno Sony Vaio z procesorem Intel Core i7 720QM zmniejsza częstotliwość taktowania procesora do 40% normalnej częstotliwości, jeśli pracuje na samej baterii? A przy zasilaniu z gnizdka działa normalnie. Podobno nazywa się to throatling, albo jakoś tak podobnie.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź, Jestem zainteresowany tym Sony Vaio, ale ta informacja trochę mnie zaniepokoiła.

 

Z góry dziękuję za pomoc w rzowianiu watpliwości

 

Pozdrawiam.

P.s.: Przepraszam, jeśli coś pokręciłem, ale to dlatego, że zupełnie się na tym nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Ja mam F11 tego co w podpisie na core i5 i jest tak że jak na bateri jest samej

proc leci na x9 i ma 1197 MHz i bez względu na obciążenie tyle trzyma jak jest na zasilaczu

to jak nic ię nie dzieje to ma x9 ale w zależności od potrzeby leci do x22 2926 MHz.

Na beterii leci cały czas na min mnożniku.Ale może można to wyłączyć w planie oszczędzania energi.

Ale z tego co mi wiadomo to wszystkie marki tak mają z i5 /i7 procach - w innym przypadku baterię byś wypompował w 0,5godź.

Zresztą przy tych 40% przy normalnej pracy czy filmach nic nie zauważysz :).

A granie w gry na baterii mija się z celem :)

Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

ja akurat potrzebuję laptopa do włączenia na 15 minut, odpalenia programu graficznego 3D - chodzi o wyświetlenie wyników badania tomografem komputerowym (Zobacz inny wątek założony przeze mnie: laptop do tomografii komputerowej) i uruchomienia na chwilę pełnej mocy przerobowej komputera, nawet kosztem skrócenia czasu pracy do tych 15 minut.

Głupie pytanie: Czy jeśli obniżenie częstotliwości taktowania spowoduje zejście tego parametru poniżej minimalnych wymagań sprzętowych programu, to program nie będzie chodził w ogóle, czy będzie chodził, tylko wolniej?

Mam prośbę - czy Mógłbyś spróbować na Swoim komputerze, czy da się wyłączyć tę procedurę ograniczenia taktowania w planie oszczędzania energii, i dac mi znać, czy się da? Albo, czy jest jakiś inny sposób (podobno firma DELL przygotowała specjalny program do ominięcia tego zjawiska i opublikowała w Sieci). Jestem naprawdę poważnie zainteresowany tym komputerem, ze względu na dobry wyświetlacz, niezłą kartę graficzną , sporo pamięci i Windows 7 64 Bit w standardzie. Z kolei obniżenie częstotliwości do 40% normalnej sprowada ten komputer o dwie klasy niżej i szkoda by mi było dac za niego tyle pieniędzy - może lepiej kupić coś z procesorem wcześniejszym niż Core i5 / i7, ale za to bez tego ograniczania częstotliwości? A czy to samo zjawisko jest w Core i3?

Muszę się też liczyc z tym, że trzeba będzie na tym komputerze wyświetlać kolejne badania, być może obsługiwane przez kolejne, bardziej zaawansowane wersje tego programu, których ten "spowolniony" procesor w ogóle nie będzie chciał obsługiwać?

 

W każdym razie dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam

 

caveatemptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem spokojnie nawet zwolniony wystarczy i nawet różnicy nie zobaczysz.

A program na 100% się uruchomi.

Jak myslisz o vaio F11 na i7 16,4 fullHD to wyświetlacz ma rewelacyjny poprostu , świetne kolory do tego półmat.

Jak się nie odpali to ze względu na W7 a nie na Proca.

Nie widzę możliwości zniesienia tego limitu.

Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc.

 

Te komputery faktycznie mają chyba niezły wyswietlacz, między innymi właśnie dlatego zwróciłem na nie uwagę. Tylko że ten wyświetlacz występuje w dwóch modelach: Sony Vaio F11S1E i Sony Vaio F11Z1E. Pierwszy wariant ma ten sam wyświetlacz, procesor, kartę graficzną i system operacyjny, co drugi, a jest o ponad tysiąc złotych tańszy. Jesli chodzi o wyposażenie obie wersje różnią sie tylko tym, że tańsza (F11S1E) ma odczyt Blu-Ray, nagrywarkę DVD i 6 GB RAM z możliwościa rozbudowania do 8GB, a droższa (F11Z1E) ma nagrywarkę Blu-Ray (co do której nie wiem na razie, do czego miałaby mi być potrzebna) i 8 GB RAM od razu. Czy te 2 GB RAM moze powodować różnice w sprawności z moim programem?

 

Z góry dziękiję za odpowiedź.

 

Pozdrawiam

 

caveatemptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...