Skocz do zawartości
TheNaturaT

NZXT: TheW4sp Mod, No i stało się...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ponownie. Może niektórzy jeszcze pamiętają TEN mod. Oszałamiającego nakładu pracy i samego tzw. "moddingu" może nie było aż tak wiele jak w niektórych projektach ale nadszedł czas na zmiany.

Jak napisałem w tytule tematu: "No i stało się..."  opatrzność wiedziała, że czekam na jakiś sygnał z góry do podjęcia prac. Z niewyjaśnionych do dnia dzisiejszego przyczyn na przednim panelu powstała rysa

 

 

Dołączona grafika

 

Nie wiem co było tego wynikiem. Możliwe ze jakieś starcie z siłami zła (a'la Henry Portier), czy też może był to atak suszarki do ubrań, która dziwnym trafem leżała powalona przed PC. Ale samoczynny upadek wyłączyłem z biegu śledztwa - porzucona skarpetka na "dachu" budy tylko to potwierdza... Suszarka do dzisiaj milczy. Przypalanie opalarką też niczego nie wniosło (nie chciała pisnąć słowa)...

 

Wracając do moda. 

Nie wiem czemu ale lubię jak najbardziej gładkie powierzchnie w obudowach PC. Wszelkie fabryczne wycięcia na zaślepki etc. przeszkadzają i psują efekt. Dlatego też machnąłem mały projekt digita. Brak szczegułów, tylko ogólny rzut. 

 

 

Dołączona grafika        Dołączona grafika

 

Co do zmiany...

- zmiana przedniego panelu. W środu regulator obrotów (gałki), przyciski włączenia oświetlenia PC.   Wszystkie podświetlone od "wnętrza". Mam nadzieję, że to wyjdzie tak jak bym sobie tego życzył

- wymiana diod w wentylach, z niebieskiego na żółty

- wymiana oplotu PSU na czarno-żółte

- możliwe, że wywalę zatoki HDD. Będzie lepszy przepływ powietrza z przodu do tyłu budy

- montaż HDD pod napędem optycznym

- zmniejszenie okna (trzeba będzie trochę blachy znaleźć)

- może jakaś mała zabawa z UV - się okaże

- chyba przemaluję wentylator na żółto (łopatki)

 

 

Może jeszcze sobie coś przypomnę.

 

 

Na chwilę obecną zrobiony jest:

+ przedni panel (muszę go jeszcze dobrze ustawić i skleić). i tutaj PODZIĘKOWANIA DLA MANIAKALNEGO, za wycięcie w pleksie.

+ wymienione diody w wentylach.   

+ podwaliny do kontrolera obrotów i jego podświetlenie

+ cały PSU już opleciony.

 

 

Sry, że mało fotek. Muszę kupić baterie do aparatu (aku nawala). Więc dzisiaj popołudniem powinna być aktualizacja.

Wszelkie uwagi i opinie mile widziane ;-)

Edytowane przez TheNaturaT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Interista

No ładny mod, ale porządku w środku to za bardzo nie ma :P Może da się inaczej kable poukładać, tj. pochować jakoś Czekam na dalsze fotki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wcześniej - wrzucam foty z postępu prac.

 

W Świąteczny weekend zabrałem się za oplatanie PSU. Jako, że święta w pełni, a niestety nie miałem nadwornego zająca to znalazłem kota. Małe, z sierścią i uszami - prawie jak zając. 

Towarzyszył przez większość czasu poświęconego na oplatanie. Momentami dając ostro w kość. Musiałem niestety uważac, co by nie zjarał własnej sierści przy okazji nie oparzył kinola przy opalarce.

 

Dołączona grafika      Dołączona grafika

 

Tutaj szybko zrobione fotki. Niestety baterie w aparacie padały, więc nawet nie było czasu na kombinowanie:

 

 

 

Dołączona grafika     Dołączona grafika        Dołączona grafika        Dołączona grafika        Dołączona grafika        Dołączona grafika

 

Emm... a small date with an rasta babe...

 

Dołączona grafika

 

 

W dniu dzisiejszym:

Rozłożyłem obudowę na drobne części. Przedni panel (stary) rozmontowany. Było troszkę cięcia dremelem i szlifowania papierem przed sklejeniem z nową częścią. Teraz całość schnie.

Poniżej kilka zdjęć przedniego panelu:

 

 

Dołączona grafika     Dołączona grafika     Dołączona grafika

 

 

Sry za paluchy ale nie ma sensu tego teraz czyścić. 

 

Ummm... a tutaj emeryt

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciąg dalszy. Pozwolę sobie na double post...

 

 

Trochę to trwało. Czas niestety szybko uciekał ale wkońcu jakies efekty są...

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Tutaj jeszcze układanie kabli. Niestety było w ch...olerę roboty, żeby to jakoś upchnąć. Nie jest to bigtower, a oploty na kablach znacząco utrudniły dobre ułożenie wszystkich kabli i kabelków.

Dołączona grafika

 

Klejenie mlecznej plexy na front panelu. Klej był niezły, tylko strrrrasznie wolno wysychało:

Dołączona grafika

 

Świeżo zrobiony przycisk >power<, jeszcze bez guzika. Jako, że trzeba być "eco" - wykorzystałem mocowanie i "pstryczek" ze starej budy. Tutaj było trochę klejenia i kombinowania, żyby wszystko wygładało jak najlepiej.

Dołączona grafika

 

Opatentowane mocowanie HDD. Antywibracyjne, z dobrym przewiewem. Przystosowane do off-road'u i eksploatacji w każdych warunkach :E :E

Dołączona grafika

 

 

Po ułożeniu w budzie:

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Front:

Dołączona grafika

 

jeszcze nie skończone. Zostało dokończenie przycisków po bokach i zaślepki czytnika płyt. Aaaa.. no i muszę dokleić kawałek "G". Niestety uległ uszkodzeniu przy montażu.

 

Tutaj bez światła (narazie fota "dzienna"):

Dołączona grafika

 

i z:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po miesiącu przerwy, nadszedł czas na aktualizację wątku.

 

Panel przedni został w całości zakończony. Co tu dużo pisać - przyciski do wł/wyłączania oświetlenia zamontowane, przycisk DVD jak i sam panel również.

 

Dołączona grafika

Widoczny kurz, ale prace trwały i nie było czasu na czyszczenie.

 

Dołączona grafika

 

Tutaj już w całej okazałości.

Dołączona grafika

 

Podświetlenie pokręteł jest takiego samego koloru jak liter. Jakoś dziwnie fota wyszła. Do finalnych fotek będzie poprawione;)

Dołączona grafika

 

Drobne porównanie w trakcie zmiany oświetlenia z BLUE na YELLOW

Dołączona grafika

 

Mocowanie HDD (molex przypadkowo wszedł w kadr):

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

Kable, w trakcie układania:

Dołączona grafika

 

 

Panel boczny został zmniejszony (jak pisałem wcześniej), szpachelka nałożona, wyszlifowana. Całość czeka na malowanie, które odbędzie się w najbliższym czasie.

Na zdjęciu jeszcze przymiarka:

<A href="http://img710.imageshack.us/img710/5739/przymiarka.jpg" class="bbc_url" title="Zewnętrzny odnośnik" rel="external">Dołączona grafika

 

 

Zmianie uległo również chłodzenie Radka. Referencyjne chłodzenie zastąpiło Thermalright HR-03 6HP  :

Dołączona grafika

 

 

Wieczorem wrzucę SS z temp.

 

 

EDIT:

 

Jak mówiłem wcześniej - wrzucam SS przed/po zmianie chłodzenia na GPU.

 

PRZED ZMIANĄ: IDLE(77'C) STRESS(85'C)

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

 

 

PO ZMIANIE: IDLE(48'C) [czasem spada do 47'] STRESS(63'C)

Zobaczymy jak będzie później. Pasta to AS5. Wygrzejemy - zobaczymy.

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

 

Ogólny werdykt: JESTEM ZADOWOLONY;) W IDLE poprawa o 29'C, w STRESSie poprawa o 22'C

Edytowane przez TheNaturaT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie fajnie to wychodzi, obudowa taka "wyważona" podoba mi się.

Jedna rzecz mnie tylko intryguje a mianowicie mocowanie dysku twardego. Jest zrobione nieprofesjonalnie. Dysk twardy nie przylega do obudowy i tym samym nie oddaje ciepła. Takie rozwiązanie jest uzasadnione jeśli bezpośrednio dmucha na dysk jakiś wentyl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem wrzucić postępy prac na PPC;-)

 

Przedstawiam kolejne etapy prac nad modem. Miało być wcześniej, ale przeprowadzka trwała dłużej niż myślałem;/

 

Poza wizualnymi efektami, postanowiłem również zrobić lapping Thermalrighta.

Myślę, że foty nie są nikomu potrzebne - temperatury na zewnątrz ostatnimi czasy podskoczyły, więc temperatury które podałem parę postów temu uległy zmianie. W czasie upałów dochodząc w idlu do 57'C.

Po lappingu w chwili obecnej IDLE: 46'C, STRESS: 65'C. Przy czym pasta nie jest jeszcze w pełni wygrzana

 

Sporo osób mówiło by przekręcić karaka o 90'... niestety nie jest to możliwe bez ingerowania w radiatory mobo. Niestety na P5Q-E finy z obu stron socketu uniemożliwiają zapięcie Karaka. Musiałbym je przycinać, a tego raczej chcę uniknąć.

 

Przejdźmy do zmian wizualnych.

 

Co uległo zmianie??

+ zamontowane topy na GPU i Karaka

+ zmianie uległo oświetlenie (co pokażę na zdjęciach zrobionych w nocy - póki co jeszcze jest jasno na zewnątrz;P)

+ podświetlenie frontowego panelu zmieniłem na "stałe". Tzn nie ma możliwości jego wyłączania - jednak praktyczniejsze i tak nigdy z tego nie korzystałem =]

+ uległy zmianie 2 wentylatory, przy czym wywaliłem ten podświetlany od Karaka. Na chwilę obecną wszystkie wentylatory przemalowane pod kolor oplotów (foty później)

 

Co do zrobienia??

- może lekka poprawa ułożenia kabli

- Wyprowadzenie 12V na zewnątrz obudowy (prace trwają), jest wizja, zobaczymy jak wyjdzie...

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

Jak mówiłem wrzucam zdjęcia w nocnym klimacie.

 

Bez UV:

Dołączona grafika

 

oraz Z:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Mam nadzieje, że Wam się podoba...

 

 

 

 

 

Jedna rzecz mnie tylko intryguje a mianowicie mocowanie dysku twardego. Jest zrobione nieprofesjonalnie. Dysk twardy nie przylega do obudowy i tym samym nie oddaje ciepła. Takie rozwiązanie jest uzasadnione jeśli bezpośrednio dmucha na dysk jakiś wentyl.

A co Ci się tak konkretnie nie podoba? Przyleganie dysku do obudowy ma taki wpływ na temperaturę, że praktycznie nie ma go w ogóle. Rozumiem gdyby do dysko zamocować radiator/wentylator ale bez przesady - obudowa kompa jako wymiennik ciepla??  A co powiesz na "beznarzędziowe obudowy"? Dyski są przecież mocowane w plaskikowe szyny - oddawanie ciepła znikome;P

Ten typ mocowania był dla mnie praktyczniejszy niż wyciszanie dysków przez mocowanie ich np. na gumkach czy innych uprzężach=]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...