Skocz do zawartości
JohnyQ

Kilka pytań technicznych związanych z montażem chłodnicy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kilka pytań technicznych związanych z montażem chłodnicy (Alphacool NexXxoS XTREME III 3x120mm)

Ad1. Jakich śrubek (może to mają być blacho wkręty?) używa się do przykręcenia wentylatorów do chłodnicy? O jakie pytać w sklepie?

Ad2. Czego używa się do wycięcia dziury na górze obudowy pod chłodnice – będę musiał pewnie kupić jakieś narzędzia: wyrzynarkę, szlifierkę kątową czy coś innego?

Ad3. Gdzie kupić tą kratkę-maskownicę (długość +/- 40 cm), którą zasłania się wycięty otwór na górze obudowy? Jak pytałem o kratkę-maskownicę w OBI to znaleźli mi taką plastikową zaślepkę od drzwi do WC :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Śruby będą raczej M3 30-35mm, mozesz wziac chłodnice do sklepu i 'przypasowac', pozatym w komplecie powinienes dostac sruby (w BW chyba byly)

2)moze byc dreml, szlifiekra kątowa ("bosz"), mozesz nawiercac i ciąc brzeszczotem (nie polecam), moze byc wyrzynarka z drobnym ostrzem + pilnik i papier scierny do wygładzania krawędzi

3)nie wiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1)Kupiłem śrubki M3 30mm (do chłodnicy nie dostałem, bo kupowałem ją na Allegro i sprzedający nie dawał śrubek :/ )

2)Kupiłem coś Dremel-o podobne zwię się to nupower Evolution :) mam nadzieje, że za szybko się nie spali.

3)Z tą kratką – maskownicą (widzę, że nazywają to Grillem) mam problem. W cooling.pl i Angela.pl mają maskownice na 1 wentylator, ale nie ma takich długich które zasłaniałyby od razu 3 :(

Gdzie mogą być dostepne takie długie grille?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna z siatek ma małe oczka dokładniej n8

SIATKA TUNINGOWA ALU. CZARNA DUŻY FORMAT 40x100cm (1013427705) - Aukcje internetowe Allegro

Do tego użył bym jeszcze jakiegoś filtra przeciw kurzowego jeżeli ma być wlotowa

 

Śrubki dostępne są w obi/praktikerze po 18zł za 25sztuk

 

Co do wycinania budy,ja korzystałem z kątówki,ponieważ dremelem to ciach!o nie robota (mam orginalnego) strasznie dużo krążków schodzi i małe efekty w czasie

Edytowane przez 0M3N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3)Z tą kratką – maskownicą (widzę, że nazywają to Grillem) mam problem. W cooling.pl i Angela.pl mają maskownice na 1 wentylator, ale nie ma takich długich które zasłaniałyby od razu 3 :(

Gdzie mogą być dostepne takie długie grille?

Link :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link :blink:

 

Takie grille to znalazłem (tam gdzie koledzy podawali):)

Miałem nadzieje na coś w tym stylu tyle że x3

Link

Bo jak się taki "zwykły" grill założy, to jak chronić go przed kurzem by nie zmniejszało oporu powietrza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...