Skocz do zawartości
Helio

LC Helio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Wcześniej już pojawiały się jakieś fotki tego co budowałem, ale teraz uważam to za powiedzmy ukończoną pierwszą wersję. Z temp. jestem bardzo zadowolony, z wygląu trochę mniej. Ograniczone fundusze i często środki zastępcze dały o sobie znać. Dodatkowo obudowa jest mała. Na początek, co i czym jest chłodzone:

 

CPU: E6600 EK WaterBlocks Supreme LT

NB: DFI DK P35 T2 DangerDen

GPU: 7300 GT Accelero S1 rev.2

Ram: 4x1GB, standardowe chłodzenie producenta

Pompka: EK DCP 2.2 wraz z rezerwuarem przystosowanym specjalnie do niej (ten element najmniej mi się podoba)

Wężę, płyn i złączki Feser

Chłodnica: Cooltek gruba, nie znam modelu

Wentylatory: Fander

 

Kolejność przepływu cieczy podyktowana ułożeniem sprzętu w obudowie i jest następująca:

pompka-> chłodnica-> CPU-> NB-> rez-> pompka

 

Temp. w IDLE po 2h uruchomienia kompa:

CPU: 30*/33* (rdzeń 1 i 2, mierzone realtemp)

GPU: 42*

NB: jeszcze nie sprawdzone

 

Temp. w stresie podam przy odrobinie wolnego czasu.

 

Następną zmianą jaką planuję jest zamontowanie reza multioption na tylnej ścianie i pomalowanie obudowy na czarno, obecnie jest to folia. Oraz dokończenie oplatania kabli. W związku z tym mam do Was pytania. Czy pompkę można obracać w dowolne pozycje? Chciałbym ją zamontować pod rezem, ale wylot ma do góry także musiałaby być obrócona. Jak wyciągać kable z wtyczki ATX? czytałem ten poradnik, ale nie idzie włożyć tego ugiętego z obu stron spinacza. Jeden kabel udało mi się wyciągnąć po wielkich trudach.

 

Oto zdjęcia (zmniejszałem je, jeśli są za duże przepraszam i proszę o poprawienie):

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dziękuję z góry za rady, komentarze i odwiedziny tematu :)

 

Pozdrawiam,

Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomarańczowy płyn, ale tyle syfu na wężach Ci zostawi, że ja dałem sobie już z nim spokój, a jak gdzieś poleci to w ogóle tego Fesera nie idzie zczyścić...

 

Aż się prosi o blok na grafikę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeeeeeee, bardzo ładne i schludne WC :) Gratuluję :) Chłodnica do kompletu EK, czy jakiś BWA rev. 2?

 

BTW, łuk cpu/nb niemiłosiernie, rzekłbym przeokrutnie zagina się :( Spróbuj dać większy łuk lub zmień średnicę i markę węża :)

 

Tak ogólnie, ładne wrażenie oraz to co kolega wyżej zwoduj grafikę :) Jakiegoś FC na GPU przygarnij :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam wąż jest pomarańczowy a ten feser faktycznie brudzi i zastanawiam się nad wylaniem go i kupnem czystego, bezbarwnego płynu. Blok na grafikę będzie jak trafi się okazja, jak ze wszystkim w tym LC z resztą. Chodziło o zbudowanie bazy, teraz można się bawić.

 

Co do chłodnicy to nie wiem co to jest, na allegro kupione, nazywało się po prostu cooltek, ale z tego co patrzyłem to te EK 2x120 to chyba identyczne poza tłocoznym logiem z boku.

 

Łuk CPU NB faktycznie jest, ale wbrew pozorom przekrój węża nie jest zbytnio zmniejszony. Rozmiar węża raczej się nie zmieni, ew. marka lub dam dłuższy. BTW jaki wąż polecacie?

 

Teraz najbardziej chciałbym zmienić rez, i przypominam o moim pytaniu czy można obrócić pompkę? W tej chwilii ma wylot do góry a wlot z przodu, chciałbym żeby wylot był z przodu a wlot z góry, tak by pasowało pod ten rez multioption. Jest jeszcze jeden problem, jak dam ten rez na tylną ścianę to jeden z węży będzie długi i będzie leciał przez całą obudowę z tego co sobie wyobrażam. No ale kolejne zmiany dopiero w 'nowym okresie rozliczeniowym' :P.

 

EDIT:

 

Tak patrzę i chyba wiem jak połączę, kolejność będzie dziwna trochę, ale z tego co zauważyłem nie wpływa to znacząco na wydajność u mnie. Jakby był nowy rez, pod nim pompka i blok na GPU to najbardziej estetyczna kolejność będzie następująca:

 

chłodnia->CPU->Rez->pompka->GPU->NB->chłodnica

 

Tak jak na tym rys. poglądowym.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Helio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe WC , nie jest jak wiekszosc budowane za astronomiczne ceny ;) A przy tym ladnie wyglada ;) Z wodowana grafa bedzie jeszcze ladniej ;)

Ja takze probowalem z szywkami i mi sie nie udalo wyjac tego kabelka , ja uzywam do tego igiel nie za duzych i wsadzam ja do wtyczki tymi tepymi koncami i dosc ladnie wychodzi ;)

EK jest lepsza przy wolnoobrotowych wentylatorach bo ma zadziej rozmieszczone finy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa :) Jako nowicjusz nie miałem sumienia wydać na samą pompkę z topem niecałe 400zł. Może kogoś zainteresuje kosztorys.

 

Węże, złączki, blok, płyn i pompka =330zł z przesyłką

chłodnia i wentylatory =70zł z przesyłką

blok na NB =65zł z przesyłką

rezik z cooling =110zł i tu przepłaciłem, ale ostatni element i nie chciałem czekać.

 

Całość 575zł, dało się zmieścić w 500zł gdyby nie rez. Jako że AC miałem dosyć drogie to po sprzedaży dużo nie musiałem dołożyć (Ninja, fandery, HR-05).

 

Blok na grafę będzie na pewno. Narazie czaję się na Swiftecha MCW60. Wysłałem już maile do dwóch sprzedawców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ja tez nie jestem wstanie dac 400 pln na pompke z topem (swiftech), to przesada , lepiej kupic ek 4.0.

Taki mcw60 powinienes kupic za 70 zl max 80 wiecej sie nie oplaca . Ja dalem 70 z przesylka za niego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blok na grafikę pewnie, że fajnie by było, ale patrząc na to, że masz 7300GT to raczej jednak na niego nie ma sensu. No ale zawsze będziesz miał blok na przyszłość. Jeszcze odnośnie brudzenia płynu Feser - miałem juz czarny, pomarańczowy właśnie, i teraz zielony. Najbardziej, nie do zczyszczenia (nawet benzyna i rozpuszczalnik zbytnio nie dają rady) brudzi pomarańczowy, czarny średnio, a zielony to szczerze mówiąc nic nie brudzi, dziwne, ale prawdziwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blok na grafikę już kupiłem, wczoraj :) Swiftech MCW60 rev.2. Kusi mnie na wymianę węży i tego płynu skoro tak brudzi, chyba wybiorę zwyczajnie bezbarwne wszystko, ale doradźcie mi, jakie węże żeby się nie łamały? Te fesery się łamią dosyć szybko ;/ Nie mam pojęcia jak poprowadzić teraz węże z chipsetu do GPU żeby nie było ostrych zagięć. Płyn Feser pure water/clear może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć koniecznie clear, to wybór jest prosty jak dla mnie - pojdź do sklepu i za kilka złotych masz 5L wody demineralizowanej i wystarczy :)

 

Co do połączenia, to może obróc blok na procku i wtedy od wyższego króćca poprowadzisz łuk do NB.

 

Odnośnie węży to jak dla mnie to wszystkie się podobnie łamią (te o rozsądnych grubościach ścianek, nie mówię o jakichś ekstremalnych typu np. 10/16). IMHO jedyne w czym np. Tygon jest lepszy (i też dlatego go mam) to większa przezroczystość i to, że łapią tak łatwo syfu, nie twardnieją, nie matowieją itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w tej chwilii nie mogę dać grubszej ścianki bo musiałbym wymieniać złaczki. Pomysł z obróceniem bloku ciekawy, ale jak uniknąć ostrego łuku przy łączeniu NB z GPU? Skoro wymiana węża nie pomoże to narazie się wstrzymam, zaoszczędzę 70zł. Wymienię tylko płyn. Co do demineralki to czytałem że trzeba dolać środka na glony, to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...