Skocz do zawartości
Elektron

Pekła rama...

Jaki preferujesz styl jazdy na rowerze??  

2 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki preferujesz styl jazdy na rowerze??

    • trial
      7
    • downhill ( zjazdowy )
      7
    • free ride
      20
    • nie jezdze na rowerze
      2
    • inne....
      5


Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie jaki styl jazdy na rowerze Cie jarzy lub jak jeździsz?? A tak apropo niestety, ostatnio jeździłem se na rowerku i skakałem sem :), rano patrze a ona jest w pół pęknięta. Niestety nawet jak ją zespawam to i tak długo nie pożyje.... więc zwracam się do was z prośbą o podanie mi linków z jakimiś fajnymi, dobrymi i dość nie drogimi ramami. Proszę o wyrozumiałość, ale ja szukam i nic ciekawego nie moge znaleźć.

Pozdr............

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zlamalem 2 dni temu hak na przerzotke, gałąź mi w lesie przy zjeździe wpadła, pozatym te dolne rury w ramie ktore idą do tylnej piasty, jakos ą poznieksztaucane (rama stalowa) preferuje freeride, szykuje sie do kupna nowej ramy w sklepie Wheelera, za nieco ponad 400zeta mozna dostac ramy ze stopu alu 7005 1,9 kg, z mocowaniem na hamulce tarczowe, wyglada naprawde solidnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej jak bys poszedłdo jakiegos dobrego sklepu gdzie sie znają, to Ci dobrze doradza :), mieszkasz w Wawie, tam niepowinno byc problemu ze znalezieniem takiego sklepu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glownie ostatnio trial, ostatni rowerek z metalowa rama po 3 miesiacach ladnie pekl przy glowce :evil: mam nadzieje ze nowy mi troche dluzej posluzy :)

 

stary ladnie zespawany, przymalowany i sprzedany za bardzo doba cene :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jaki styl jazdy na rowerze Cie jarzy lub jak jeździsz?? A tak apropo niestety, ostatnio jeździłem se na rowerku i skakałem sem :), rano patrze a ona jest w pół pęknięta. Niestety nawet jak ją zespawam to i tak długo nie pożyje.... więc zwracam się do was z prośbą o podanie mi linków z jakimiś fajnymi, dobrymi i dość nie drogimi ramami. Proszę o wyrozumiałość, ale ja szukam i nic ciekawego nie moge znaleźć. 

Pozdr............

:)

Witam

W sondzie nie podoales XC i szosy, ktore sa najliczniej reprezentowane.

Ja osobiscie jezdze XC, ale skladam sobie ropwer dualowy... bede staral sie robic cos w rodzaju streetu :)

 

A co do rowerow, zalezy do czego chcesz rower. XC? Skakanie? Dwonhill? Jak chcesz jakas tania rame dualowa to polecam Leader Fox dirtbike (czy jakos tak), koles na allegro sprzedaje po dosc niskiej cenie. Jeszcze ballistic tez tania, Author A-gang troche drozsza... moze jeszcze polskie ramy DUNCON, ale to juz wydatek ok. 1000 zł, jak b.dobre to DMR i inne :)

Jak tania ramka do XC to polecam authora, szczegolnie modele cieniowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Styl- dzisiaj cwiczylem downhill w lesie, po blocie (w nocy lalo) :D

Ale byly poslizgi :lol:

a ogolnie- wszystko. Nawet trickjumping :D

 

Rama- hmmm...moja stalowa juz duzo wytrzymala szczegil ze troche wazy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja skolei preferuje miejski street racing na rowerze . :) Popierdalanie przez zatloczone miasto to jest to :) . Czasami sie jakiegoś malucha na prostej wyprzedzi . Raz wyprzediłem dresów w audicy (z górki ) :) i mnie pozniej gonili naszczescie ucieklem do parku :) Moj rower to TREK 8200 z RST (Judyta) . Cały na STX . Pozdrawiam

 

 

P.S. Nikomu jeszcze nie stala sie krzywda poprzez moja jazde na rowerze a czesto ludzi mijam dosłownie na centymetry .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam stary rowerek... w sumie dobry... rama ze stopu aluminium i tytanu i osprzet caly Deore LX... kiedys dzialal jak zyleta ale teraz musze w nim mnostwo czesci powymieniac :evil: ale jezdze juz na nim prawie 10 lat i nadal chodzi :twisted: :twisted: :twisted:

 

A co do ram to dangerous mike robi fajne... :twisted:

http://www.dangerousmike.prv.pl

 

Co do ogolnie jezdzenia to ja preferuje freeride...

 

"give blood... ride a bike" :twisted: :twisted: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie rower rozleciał pare lat temu,  ostatnio w carrefurze widziałem za 149 zł rower, ale musi być wypas jak ci sie w czasie jazdy na pół rozjedzie :twisted:  :D

a zebys wiedzial - ostatnio bylem w auchanie a tam przy serisie kolejka rowerow (chyba ze 20 ich bylo) wszystkie naprawione ofkorz (na wiekszosci byla nawet kartka "klijenta powiadomiono":lol:)

 

nie ma jaj dla mnie cos co kosztuje <500zl nie moze byc dobrym rowerem <200zl to mozna kupic tylko zabawki dla niedorozwinietych dzieci (i ich rownie bystrych rodzicow) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RB Bandit DS , jak masz troszke kasy to FR polecam!

 

Jak masz jeszcze mniej kasy to sobie zakup balistica dual - syf wyglad ale wyczesany power!

 

Ja jezdze dh, chopki , ramka full 12cm , psylo xc , tarcza przod only , mocne kolka , troche smieci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja skolei preferuje miejski street racing na rowerze . :) Popierdalanie przez zatloczone miasto to jest to :) . Czasami sie jakiegoś malucha na prostej wyprzedzi . Raz wyprzediłem dresów w audicy (z górki ) :) i mnie pozniej gonili naszczescie ucieklem do parku :) Moj rower to TREK 8200 z RST (Judyta) . Cały na STX . Pozdrawiam 

 

 

P.S. Nikomu jeszcze nie stala sie krzywda poprzez moja jazde na rowerze a czesto ludzi mijam dosłownie na centymetry .

dobrze wiem oco Ci chodzi, na rowerkach MTB przejechalem kolo 10 000km siwetnie sie na nim czuje, pewnie tez masz taka intuicje ze sie wyczowa odleglosci co do cm, niemowiac juz o reakcjach przechodniow :twisted:, dzieki temu przez centrum w szczycie mozna przejechac owiele szybciej niz kazdym innym srodkiem transportu,

nieczeka sie na zadnych swiatlach, albo sie czeka krocej niz inni :wink:

A Policja niema mozliwosc zeby zlapac Bikera :), wiem bo probowali 3 razy 8)

 

Dzisiaj rozmawialem z gosciem ze sklepu Wheeler w szczecinie jest kolarzem XC, mowil ze zwykla rama ze stopu 7005 ( cena kolo 450zl)jest na tyle mocna ze niema co sie obawiac w jakiejkolwiek jeździe pol profesionalnej

 

Po tym co ja zrobilem na swojej 20" stalowej :P lądowanie z 3 metrow na plaskie, bardzo twarde, bo z zaskoczenia, to pekla mi z tylu detka i lekka centra kola, a rama cala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RS fakt mam dobre wyczucie bo jezdzilem kiedys zawodowo w biegu zjazdowym (narty) niestety nauka mi nie pozwolila na kontynuacje zabawy :( . Z wyczuciem to samo jest w aucie jak sie czasami w jakims bezpiecznym miejscu ręczny zaciągnie :twisted: .

Jak ktoś był w Krakowie i wie jak wygląda Ulica floriańska o godz 12 :twisted: , powiem tyle ze ponizej 35km/h nie schodze :). Od pon-pia szczegolnie kolo 12-13 tworza sie gigantyczne korki wtedy rower jest niezastapiony !!!!!!!!! :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to zapomłem podać że to rama dualowa :) Ja osobiście preferuje trial, no i potem down hill.

 

No.... niełatwo Ci będzie pogodzić te dwa style jazdy na jednym rowerze, do trialu rama powinna być sztywna, a do downhillu wręcz przeciwnie :wink:

 

Według mnie to w ogule ani trial ani downhill to raczej- delikatnie mówiąc -nieodpowiednie określenia dla Twojego stylu jazdy. Według mnie to co ty odstawiasz to raczej street jumping (o ile takie coś w ogule istnieje ;) ). Do takiej jazdy spokojnie wystarczyłby hardtail, tylko że ty jesteś juz tak rozpieszczony że na sztywnym 5 metrooff nie ujedziesz :wink: :P Ja bym Ci radził poszukać jakiejś lekkiej ramy freeride'owej (nie mylić z freestyle!) z niedużym skokiem. Na takim downhillu z prawdziwego zdażenia (10kg wagi, 5m skoku ;) ) to sobie nie po trialujesz raczej, a znowu sztywna trialooffka w terenie do niczego się nie nada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...