Skocz do zawartości
matpio7

Wentylatorki do obudowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam AMD Athlon 64 x2 5000+ 2.6GHz podkręcony na 3.01 GHz (na razie tyle, bo jest już 65*C w idle na napięciu 1.475) i planuję kupić cooler Fortis HP1225 (najbardziej mi "przypadł do gustu" i znawca tematu też polecił właśnie go). KOsztuje on 120-140zł. Chciałbym tez kupić wentylatorki do obudowy, ale nie wiem jakie wybrać.

Od strony płyty głównej jest miejsce (na obudowie) na 80mm wiatrak.

Na dole od przodu jest przwidziany 140mm

Z tyłu pod zasiłką wejdzie chyba 92mm, a 80 na pewno.

Na podłodze to wiadomo: duużo miejsc, aczkolwiek mobo się kończy na równo z podłogą.

 

Co do potrzeb to nie zalerzy mi na ciszy (oczywiście żeby to nie była "kosiarka" słyszalna w sąsiednim pokoju)

zalerzy mi na wydajności i cenie żeby to razem z fortisem było max 210zł.

 

Myślałem nad 140mm od przodu na dole (wtłaczające), 92mm pod zasiłką (wyciągające) i 80mm na dole od strony mobo (wtałaczające).

 

Dodam, że komp od strony lewej (jak się patrzy na obudowę od przodu; mobo jest po prawej, czyli tak jak w większości przypadków)jest dość dostawiony do biurka (jest szczelina jakieś 6cm) i nie da się za bardzo go odstawić ani dać w inne miejsce.

 

Jeśli macie jakieś inne pomysły rozmieszczenie wiatraków, to napiszcie.

 

Ale najważniejsze: wypiszcie modele tych wiatraków, bardzo bym prosił :wink: . Przypomnę: nie zalerzy mi na ciszy.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź tez pod uwagę Zalman CNPS10X PERFORMA • Sklep Komputerowy ProLine.pl Wrocław lub Zalman CNPS 10X FLEX. Fortis ma mały feler, pełną powierzchnią stykają się z cpu chyba tylko 3 pipki cieplne.

 

Link alpenfoehn nordwand jest bliźniaczą konstrukcją fortisa.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajne, ale ta 14 trochę droga (50zł)

może by jakieś tańsze?

Edytowane przez matpio7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem cały "zestaw" z Fendera:

Fender Roxo Ultra Silent 140

Fender Roxo Ultra Silent 92

Fender Roxo Ultra Silent 80

 

Są o wiele cichsze, 140 ma dużo większą, 80 i 92 nieco mniejszą wydajność, i mniejszą cenę.

Czy one będą lepsze? Bo te zaproponowane przez Klaus są bardzo głośne.

 

A czy ułożenie wiatraków jest dobre? Czy macie może jakieś inne propozycje (oczywiście w granicach rozsądku, a nie 10 wentyli w obudowie :D ).

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chciałbyś Noiseblockera XL2 (12cm) lub XE2 (9.2cm) to się odezwij na PM.

Odnośnie ustawienia wentyli, jedyne słuszne wg mnie to wciągający przód/dół (ale tu + filtr i buda na nóżkach) lub siatkowy przód bez wentyli, żadnych wentylki z boku/na ściankach i dziury pozakrywane, z tyłu/na górze nad chłodzeniem wyciągające.

Kiedyś jakieś testy widziałem i najsensowniej wypadało o dziwo bez wciągających nawet, z samymi wyciągającymi (tylko wlot powietrza musi być sensowny).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem cały "zestaw" z Fendera:

Fender Roxo Ultra Silent 140

Fender Roxo Ultra Silent 92

Fender Roxo Ultra Silent 80

 

Są o wiele cichsze, 140 ma dużo większą, 80 i 92 nieco mniejszą wydajność, i mniejszą cenę.

Czy one będą lepsze? Bo te zaproponowane przez Klaus są bardzo głośne.

 

A czy ułożenie wiatraków jest dobre? Czy macie może jakieś inne propozycje (oczywiście w granicach rozsądku, a nie 10 wentyli w obudowie :D ).

 

Pozdrawiam.

 

A który jest taki głośny? Przeczytaj może jeszcze raz mój post

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A który jest taki głośny? Przeczytaj może jeszcze raz mój post

 

No jakby <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> wszystkie trzy to na max obrotach byłoby 56 dB + chłodzenie procka

 

Najwyżej 2 małe noiserblockery i dużego fendera

Edytowane przez matpio7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...