Skocz do zawartości
kriis

Domowa sieć komputerowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chce założyć sieć komputerową, jednak jestem "Świeżakiem" w tej dziedzinie dlatego tez proszę o pomoc...

 

Moja sieć składać się będzie z 3 komputerów wifi, 1 Lan oraz dysk zewnętrzny( głównie do ściągania torrentów przez router)do podziału będę miał neostrade 6 mb...

Chciałbym podzielić łączę miedzy komputery w stosunku 50 % na komputer Lan 30% na 1 komputer wifi oraz resztę na 2 komputery wifi. Dysk zewnętrzny ściągał by torrenty w nocy gdy nikt z łącza nie korzysta. Wiem że jest to dość skomplikowane ale myślę ze wykonalne...

 

Mój problem to wybór routera który sprosta wymaganiom, a wiec fajnie jakby miał dobry zasięg w całym budynku miał dobre opcje do podziału łącza i td, 2 problem to modem, posiadam sagem fast 800 który nie ma wejścia RJ45,a nie chciał bym się bawić w oddzielne modemy z kolejnym zasilaczem(jeśli jednak trzeba bezie to dokupię...)

 

Może polecicie Panowie jakiś router, wg mnie tylko jakiś Linksys( tylko jaki?!) sprosta temu zadaniu ale mogę się mylić

 

Zamieszczam tez przybliżony wygląd sieci

http://img153.imageshack.us/img153/8310/mojasie.png

 

Pozdrawiam Krystian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak grube i z czego zrobione są te ściany? Może okazać się, że zasięg WiFi będzie zbyt mały by to uciągnąć. Druga rzecz przykładowy Linksys WAG320 kosztuje ponad 400 PLN (wbudowany ADSL i USB) i pytanie czy się opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...