Skocz do zawartości
Lagier

nforce 3 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

...stare :P :)

 

Z Opteronami i Athlonami64 jest maly problem - otoz posiadaja one zintegrowany krzyzowy kontroler pamieci, przez co chipset w obecnie rozumianym tego slowa znaczeniu staje sie niepotrzebny :) Pierwsze dzialajace rozwiazanie od VIA (bodajze K8T 400800) posiada wlasny kontroler, co jest bezsensowne...

 

Zobaczymy jak to wyjdzie - na razie sa tylko spekulacje czy AMD dobrze robi dajac kontroler on-chip. Z jednej strony taki kontroler jest zajebiscie szybki, z drugiej malo przyszlosciowy. Ponadto cala konstrukcja procesora jest skomplikowana i wystepuja problemy z FSB...

 

Ja czekam na Athlona 64 :) Zeby wyszedl jak zapowiadaja, czyli wrzesienpazdziernik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytalem na necie to Athlon64 ma miec zintegrowany kontroler ale 1 kanalowy w przeciwnosci do 2-kanalowego w opteronie, takze jesli da sie obejsc ten kontroler on-chip to takie rozwiazanie sens bedzie mialo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...stare :P :)

 

Z Opteronami i Athlonami64 jest maly problem - otoz posiadaja one zintegrowany krzyzowy kontroler pamieci, przez co chipset w obecnie rozumianym tego slowa znaczeniu staje sie niepotrzebny :) Pierwsze dzialajace rozwiazanie od VIA (bodajze K8T 400800) posiada wlasny kontroler, co jest bezsensowne...  

 

Zobaczymy jak to wyjdzie - na razie sa tylko spekulacje czy AMD dobrze robi dajac kontroler on-chip. Z jednej strony taki kontroler jest zajebiscie szybki, z drugiej malo przyszlosciowy. Ponadto cala konstrukcja procesora jest skomplikowana i wystepuja problemy z FSB...  

 

Ja czekam na Athlona 64 :) Zeby wyszedl jak zapowiadaja, czyli wrzesienpazdziernik :)

nie jestem w temacie togo chipa, ale chip w procu jest abrdziej przyszlosciowy niz oddzielnie - proca mozesz zmieniasz czesciej niz plyte

 

ja jestem za ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poza tym mniejsze opóźnienia - co do FSB to coś takiego w przypadku A64 nie ma - procek komunikuje się z chipsetem za pomocą HyperTransport. Z tego co czytałem - wg AMD umieszczenie kontrolera DDRII w A64 i opertonie nie jest problemem i wymaga niewielkich modyfikacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...