Skocz do zawartości
Smartek

MediaCenter z Windows 7 nie wstaje po restarcie.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Złożyłem Media Centerka:

 

Procesor : AMD Athlon II X2 235e

Chłodzenie Procesora : Scythe Ninja Mini Rev. B

Pasta: Arctic Silver 5

Płyta Główna : DFI LanParty Blood Iron 785G

RAM : GoodRam 2GB 1600MHZ

HDD : Samsung 500 GB 32MB Cache

Tuner SAT PCI: Technotrend S2-3200

Tuner TV PCI-E: Leadtek WinFast PxPVR2200

Zasilacz: Tagan 500W

Obudowa: Antec Fusion Remote z LCD

 

Po złożeniu wszystkiego w całość pojawił się problem.

Przy ręcznym restarcie, a także przy wyborze opcji "Uruchom ponownie" system się wyłącza, ale komputer nie uruchamia się ponownie, na telewizorze mam czarny obraz. Tzn. nie wiem, czy on się tam dalej ładuje, ale tak czy siak - nie ma obrazu. Sytuacja wygląda identycznie na monitorze podpiętym przez D-Sub.

Pomaga dopiero odcięcie zasilania w Taganie i włączenie go po paru sekundach.

Zdarzają się również, albo bardzo rzadko, całkowite zwiechy systemu.

Wszystko jest raczej podłączone dobrze. Temperatury w granicach:

Chipset do 50*C, procek do 29*C, GPU do 35*C, HDD do 35*C, więc odpada przegrzewanie się.

Zasilacz jest nowy, pachnie fabryką, napięcia w SpeedFanie w stressie raczej się nie wahają.

 

O co chodzi? Aktualizacja BIOSu? Nowe stery do ATI?

Pomóżcie, proszę. Nie ukrywam, że jest to wyjątkowo irytujące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Przestawiłem timing w BIOSie na "Auto" (nie znam się na tym, więc nie wiem gdzie w Phoeniksie poustawiać to ręcznie) i zmniejszyłem z 1600MHz na 1333MHz (bądź 1300, nie pamiętam), jednak kompletnie nic to nie zmienia.

Wybierając opcję "uruchom ponownie" czy też "zamknij" sytuacja wygląda identycznie - zostaje czarny ekran, a Windows się nie uruchamia ponownie, jestem tego pewien, ponieważ dałem w Autostart zdalny pulpit pod VNC, ale nie działa, więc tak wnioskuję. Restart na obudowie działa normalnie i wszystko się uruchamia poprawnie.

Czyżby winę ponosił system?

Jeśli tak to czy problem rozwiąże jedynie reinstalacja? :-(

 

Drugie pytanie - kupiłem też polecane mi w innym temacie "Zephyry", reklamowane jako "bardzo ciche", jednak okazuje się, że Antcowe, które były seryjnie (120mm) na "LOW" chodzą znacznie ciszej - były podłączane przez molex i miały regulację "na kabelku". Zyphery mają trzy piny i są wczepiane w płytę główną. Czy da się w jakikolwiek sposób sterować ich obrotami, żeby je trochę zwolnić? Jeśli nie to będę zmuszony do zmiany na te Antcowe...

 

Jeśli ktoś ma jakieś pomysły to bardzo mocno proszę o pomoc, ponieważ sam sobie nie poradzę.

Dziękuję z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zephyry możesz regulować każdym regulatorem, na 5v są cichsze niż antec na low i tłoczą deko lepiej. Ostatecznie możesz podpiąć je do molexa pod czerwony przewód. Przy okazji ... zephyr LED są z innego materiału, są cichsze od czarnych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, a jaki musiałbym kupić regulator, żeby umożliwić regulację?

Taki regulator podpina się pod moleksa, a w niego wpina się bez przeróbek tymi seryjnymi trójpinowcami, które sa przy Zephyrach? :-)

 

Masz jakieś pomysły odnośnie tego obrazu, a właściwie jego braku przy ponownym uruchamianiu/zamykaniu OSa?

 

-edit-

Ok, odnośnie kontroli obrotów, to już w pełni rozumiem, przejrzałem na Allegro, znalazłem coś takiego: http://allegro.pl/item1020062325_kontroler_zalman_fanmate_2_regulator_obrotow.html

Domyślam się, że potrzebuję dwóch sztuk, skoro mam dwa Zefirki.

Eh, znowu trzeba dopłacać ;-).

Ale jakby się ustawiło na 5V to byłoby idealnie i lepiej niż z Antcowymi, tak? :-)

Edytowane przez Smartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...