Skocz do zawartości
[ HAIZ ]

Problem z HP dv6420ew

Rekomendowane odpowiedzi

Kłaniam się.

Laptop brata mego zachorował w wyniku zalania (jeśli można tak to ująć) dużą kroplą, która zebrała się w aucie i ugodziła go w okolicach klawisza "space". Stało się to w piątek od tamtej pory nie był uruchamiany, leżał w samochodzie. Dziś próbując go uruchomić podczas ładowania biosu piszczy w bardzo krótkich przerwach i nie startuje. Wszedłem do biosu i niewiele mogłem zrobić, raz reagował na klawisze raz nie, niektóre działają inne nie, ustawienia biosu dałem w default. Próbując trybu awaryjnego ukazało się okno dialogowe systemu, ale dalej nie ruszył. Dodam jeszcze, że bateria laptopa siadła zupełnie jakiś czas temu, działa tylko pod napięciem. Jak sądzicie wymiana samej klawiatury pomoże? Czy może poważniejsza sprawa? Może bateria biosu też dostała? Nigdy nie rozbierałem laptopa a chętnie się tego podejmę. Próbować? Oddać do serwisu i niechaj go skroją?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Kłaniam się.

Laptop brata mego zachorował w wyniku zalania (jeśli można tak to ująć) dużą kroplą, która zebrała się w aucie i ugodziła go w okolicach klawisza "space". Stało się to w piątek od tamtej pory nie był uruchamiany, leżał w samochodzie. Dziś próbując go uruchomić podczas ładowania biosu piszczy w bardzo krótkich przerwach i nie startuje. Wszedłem do biosu i niewiele mogłem zrobić, raz reagował na klawisze raz nie, niektóre działają inne nie, ustawienia biosu dałem w default. Próbując trybu awaryjnego ukazało się okno dialogowe systemu, ale dalej nie ruszył. Dodam jeszcze, że bateria laptopa siadła zupełnie jakiś czas temu, działa tylko pod napięciem. Jak sądzicie wymiana samej klawiatury pomoże? Czy może poważniejsza sprawa? Może bateria biosu też dostała? Nigdy nie rozbierałem laptopa a chętnie się tego podejmę. Próbować? Oddać do serwisu i niechaj go skroją?

Pozdrawiam

 

 

odepnij klawiaturę z laptopa i podłącz zewnętrzną przez usb, jak wszystko będzie ok to wystarczy wymienić klawiaturę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpiąłem klawisze pod usb i ok nie piszczy przy ładowaniu bios, ale... podczas ładowania visty na sekundę wyskakuje komunikat: (załącznik) po czym restart systemu. Próbując uruchomić go w trybie awaryjnym z wierszem poleceń ukazuję się ten sam komunikat, przywróciłem system z kwietnia i podczas ładowania systemu ten sam komunikat. Poza tym klawiatura podpięta pod usb zarówno jak poprzednia zalana reaguje z opóźnieniem na polecenia. Coż więc począć panowie?

Pozdrawiam

 

//edit// Podczas uruchomienia chkdsk/f dla dysku c: sprawdza i wyskakuje, że coś tam nie można utworzyć dziennika. Brachol co chwile do mnie dzwoni bo potrzebuje kompa jak ręki tracąc wiarę w me możliwości a i ja zresztą też :/

 

//edit2// Po wpisaniu w cmd komend bootrec /fixmbr (Aby naprawić sektor rozruchowy (jest to pierwszy sektor na dysku twardym)).

bootrec /fixboot (Aby naprawić sektor startowy (sektor zapisany na partycji systemowej)). I teraz system startuje tylko i wyłącznie z recowery :/ jak to wyłączyć i przełączyć boot dla c: ?

post-15304-127357450814_thumb.jpg

Edytowane przez [ HAIZ ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda pewnie dostała sie pod klawiature, na płyte główną i robi tam zwarcie. Trzeba było, zanim go włączyłeś, wyciągnąć klawiature i próbować wysuszyć suszarką....

 

Możesz próbować wyciągnąć kalwiature ale wątpie żeby to coś dało, raczej trzeba będzie rozpirzyć laptopa i wysuszyć płyte, módl sie żeby nic tam nie było już upalone bo cie w serwisie ponad 150 skasują :)

Edytowane przez pix3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...