Skocz do zawartości
jamniol

program typu mirror

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mama zamiar zrobić coś takiego:

2x hd raid 1 (ten szybki) oraz kupić trzeci dysk 200gb. Na macieży raid chcę zrobić min. partycję 200gb.

Poszukuję programu, który w locie (w tle działania) będzie robił mi kopię plików z 200hd na partycji raid 200gb. Taki ala raid 0 (mirror)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Nie byłem pewien nazewnictwa, dlatego podpisałem te raidy.

...

Czy wogole taki zabieg o którym piszę ma sens? sprawdzi się to?

Mniej "wysiłku" pochłonęłoby wklepanie paru słów w google niż zakładanie tego tematu. Jedynym rozwiązaniem tworzącym backup "w locie" jest Raid1.

 

"Sprawdzalność" rozwiązań zależy głównie od oczekiwań i warunków ich użytkowania.

Jeśli te 200GB to magazyn rzadko modyfikowanych plików, to przepłacany soft typu "chroń łatwo swoje cenne dane" ma szansę się sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

A moze linux + rsync (kopia przyrostowa)? Ja mam zamiar zrobic takie cos u siebie :)

...a może linux + md? -> odczyt jak w Raid0, dowolne kombinacje partycji w tym NAS? ;)

 

 

Raid 1 pochłonie mi cały dysk. Ja potrzebuje mieć zabezpieczone max 200gb.

... Poszukuję programu, który w locie (w tle działania) będzie robił mi kopię plików z 200hd na partycji raid 200gb. Taki ala raid 0 (mirror)

...odpowiedziałem tylko na twoje pytanie -> soft do backupu nie jest w stanie wykonywać kopii on-line, w czasie rzeczywistym. Albo może inaczej: jest taki soft, nazywa się soft-raid1/10/50/60...

 

edyta: okazuje się jednak że można znaleźć inną alternatywę: MirrorFolder. Nie miałem okazji tego spróbować, ale mam od razu jedno podstawowe zastrzeżenie: autorzy nic nie piszą o sposobie zabezpieczania cache dysku, co jest podstawową kwestią przy backupie realtime.

Edytowane przez tomazzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...