Skocz do zawartości
wjfkdl

Prędkość kopiowania między partycjami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu mam dysk wd500aaks, kupiłem go po tym, jak samsung f1 zaczął wywalać błąd smart. Problem jest taki, że podczas kopiowania pliku z partycji na partycję transfer wynosi 25-30MB/s czy to normalne? Poza tym podczas kopiowania ciężko jest nawet zmienić piosenkę w foobarze (czasem nawet piosenka nie chce być odtwarzana), bo bardzo laguje, to samo przeglądarki. Z tego co pamiętam to na f1 mogłem podczas kopiowania grać w jakieś gierki już nie mówiąc o zmianie piosenek. Wydaje mi się też, że kopiowanie plików było o wiele szybsze. Czy to normlane, że te dyski WD są takie wolne i głośne? W jaki szybki i cichy dysk warto zainwestować?

 

tu screen z hd tune

Dołączona grafika

Edytowane przez wjfkdl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na starym wd 160 podczas kopiowania mogę odpalać przeglądarkę, zmieniać utwory i wiele innych rzeczy. Twój dysk jest prawie 2x szybszy więc nie powinno mu to sprawiać trudności. Wynik testu w hd tune jest ok. Może masz syf na kompie?

Edytowane przez sw1ssst

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Cos masz nie tak, mam Caviara Green WD6400AADS czyli teoretycznie wolniejszy dysk i nie mam takich problemow podobnie jak ty dostalem go za samsunga F1  - HD642JJ (padl moze i nie do konca z wlasnej winy). Z poczatku troche krecilem nosem bo myslalem ze dysk bedzie zauwazalnie wolniejszy od F1, a okazal sie +/- tak samo szybki(T166 - HD321KJ to juz wogole kladzie na lopatki) i do tego cichszy, zeby wiedziec ze pracuje musze rzucic okiem na diode na obudowie, samsunga bylo cos slychac, do tego WD jest chlodniejszy.

 

 

Ze wykres hdtune masz poszarpany to pewnie sprawka win7(tez tak na nim mialem do tego takie mniejsze spadki pojawiaja sie na nim losowo w roznych miejscach, ten system jak i vista zreszta to prawie to samo ciagle miela dyskiem i przez to to tak wyglada), gorzej z tym glebokim wżerem tak kolo 16-17 GB, zobacz na smarta(np w everescie) wrzuc go tu czy do odp tematu o smarcie.

 

Tak wyglada moj

Dołączona grafika

Edytowane przez DJH83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pkomp

kopiowanie między partycjami na tym samym dysku zawsze będzie wolne..reszta spowolnienia zalezy od ułożenia danych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo ze bedzie wolniej, wiadomo ze muli, ale bez jaj zeby mp3'jka nie mogla leciec. Takie objawy sa jak dysk przestawi sie na PIO 4, ale przy transferach jakie autor ma to nie wchodzi w gre. Mp3 leci mi gladko w trakcie kopiowania z partycji na partycji przy PIII-S i baracudzie 7 40GB, odpalenie przegladarki przy kopiowaniu na PIII trwa troche dluzej ale jak juz sie odpali to tez jakos chodzi(nie mowie o ogladaniu youtube przy kopiowaniu ale np przegladanie forum), a na PDC+WD6400AADS odpalanie trwa tez troche dluzej niz normalnie, ale juz na odpalonej przegladarce stronki chodza bez roznicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...