Skocz do zawartości
kostek8

Uszkodzone Z-5500 i wymiana satelitek w nowym zestawie

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio spaliła mi się elektronika subwoofera w Z-5500 (kupowane w 2005, lokalny elektronik stwierdził że chyba się nie opłaca naprawiać bo popalone jest wszystko oprócz głośnika...) Coś możecie polecić w temacie, czy już odpuścić sobie ?

Zapas części był dla mnie jakimś argumentem zdecydowałem się na ponowny zakup tego samego modelu.

 

Generalnie nie jestem jakimś strasznie wyczulonym audiofilem ale w barwie dźwięku brakuje mi troszkę średnich tonów w tym zestawie. Jest to odczuwalne podczas słuchania flaców i DTSów Czy podpięcie innych satelitek z przodu może sytuację polepszyć przy tym samym wzmacniaczu ?

Co możecie polecić do kupna co znacząco poprawi stereo. Interesują mnie ze 2-3 propozycje w różnych półkach cenowych.

Z ciekawości próbowałem podpiąć dwie kolumienki od 10 letniej wieżyczki Philipsa ale efekt był nędzny - średnie tony nie poprawiły się a wysokie były przesterowane - chyba nie tędy droga...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest to nie opłacalny interes wierz mi, Sam miałem podpiete na fronty i central w Z5500 kody Ex-566 i musze powiedzieć, że poprawa w wysokich tonach była poprawiła się także średnica i uzyskałem co chciałem :) tak poza tym to Z-5500 nie mają takiej słabej średnicy jak na głośniki komputerowe to i tak jest super bardziej bym się przyczepił do zapiaszczonych wysokich tonów. Największym minusem tego rozwiązania jest cena przyzwoite głośniczki to koszt około 180zł za sztukę

następny minus to, że na wzmaku w Z-5500 nie wyciśniesz nawet 50% ich walorów. Mogę polecić takie rozwiązanie jeśli za jakiś czas będziesz pełno wymiarowe kino składał ale jeśli nie to olej kup sobie inne głośniki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest to nie opłacalny interes wierz mi, Sam miałem podpiete na fronty i central w Z5500 kody Ex-566 i musze powiedzieć, że poprawa w wysokich tonach była poprawiła się także średnica i uzyskałem co chciałem :) tak poza tym to Z-5500 nie mają takiej słabej średnicy jak na głośniki komputerowe to i tak jest super bardziej bym się przyczepił do zapiaszczonych wysokich tonów. Największym minusem tego rozwiązania jest cena przyzwoite głośniczki to koszt około 180zł za sztukę

następny minus to, że na wzmaku w Z-5500 nie wyciśniesz nawet 50% ich walorów. Mogę polecić takie rozwiązanie jeśli za jakiś czas będziesz pełno wymiarowe kino składał ale jeśli nie to olej kup sobie inne głośniki ;)

 

A byłbyś uprzejmy doradzić jakąś alternatywę i umotywować to (sorki ale w audio jestem laikiem)? Ewentualnie kto się zna na audio niech pomoże proszę. Chętnie pogadam na priv lub gg w razie możliwości.

mam Logitechy już w domu ale nie zapłaciłem za nie więc teoretycznie mogę coś kupić innego jeszcze.

 

Czyli generalnie ma być nie droższe niż 2x Logitechy (mogę je dostać za jakieś 1150 zł) i koniecznie być pod każdym względem lepsze do Z-5500 - no powiedzmy że bas nie musi być lepszy bo jest jak dla mnie extra. Ale dobrze by było żebym po podłączeniu poczuł różnicę.

A no i najchętniej brał bym taki zestawik na raty więc zakupu powinienem dokonać w jednym niedrogim sklepie. Sam mam dostęp do dystrybucji ale tylko komputerowej więc tam chyba nie znajdę podzespołów do budowy tego...

Przypomnę przeznaczenie zestawu: i stereo i DTS-y i filmy w 5.1(gry też) wszystko to z kompa - ewentualnie mogę jeszcze polsat podpiąć pod ten zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za te 2.5k pewnie doradzą ci coś dobrego :) Ja mam Z-5500 i grają dla mnie świetnie - mówimy o komputerówkach oczywiście, bo nie mam co ich porównywać do dedykowanego kina.

 

Taa ale tylko jako komputerowe... gdybym nie posłuchał na ciut lepszym stereo Dire straits - Money for nothing albo kilku płyt Dream theater to pewnie do teraz byłbym nieświadomy co tracę ;) . Niestety w muzyce jednak Z-5500 są takie sobie. W każdym razie mają swoje plusy - np. zgrabny z wyglądu panel ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...