Skocz do zawartości
Kastrillo

GA-M720-US3 + Phenom X2 555 Napięcie a temperatura

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zakupiłem właśnie wyżej wymienioną mobo + procesor.

Jako że wcześniej miałem dość słaby sprzęt nie wiem czy temperatura oraz napięcie tego procesora powinny takie być.

Z biosu wyczytałem trochę dziwne liczby screen: http://img17.imageshack.us/img17/1462/65620180.jpg

 

Napięcie w cpu-z pokazuje 1.472 - z tego co czytam i przeglądam napięcie powinno by niższe.

Temperatura w spoczynku to około 47C, w stresie dochodzi do 60C.

Chłodzenie boxowe, ale jest 1 80mm dodatkowo zainstalowany.

Nic nie majstrowałem w biosie, wszystkie ustawienia są default. Rev płyty 1.1.

 

/Kastrillo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że tak naprawdę to płyta główna osiąga wysokie temperatury, dochodzą do 55*C, nie za wysokie dla NB ? Radiator jest koło procesora więc może go dodatkowo podgrzewać. Nie wspominając że ta płyta to Ultra Durable 3...

Edytowane przez Kastrillo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia mam takie jak w sigu , chłodzenie Akasa dedykowane na AM2/AM3 , pasta Akasa i w idle temperatura nie przekracza 28 stopni , a w stresie 38 - u Ciebie jest zdecydowanie za gorąco .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie + pastę mam boxowe.

Trochę pokombinowałem (zainstalowałem easytune + amd drivers) i teraz mam temp. płyty około 39*C dochodzi do 45*C w stresie.

Temp. procesora to około 43*C i około 48*C w stresie.

Fan kręcił się wcześniej około 2500 rpm, teraz dochodzi do 4200 w stresie i w sumie temperatura nie przekracza 50*C.

Zaznaczam ze w ostatnich 3 dniach testowania temperatura tu wynosiła 34*C w cieniu więc to może też być przyczyną. (obudowa otwarta)

 

Co do napięcia to dalej takie samo, 1.472 i coś nie mogę tego w biosie zmienić. Ustawiam na manual ale dalej wygląda na 'zablokowane'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...