Skocz do zawartości
DziubekR1

Sklonowanie systemu na kilka DVD

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialbym zrobic taki numer, ze stawiam system, instaluje sobie wszystkie programy, a pozniej nagrywam to jakims programem na kilka DVD (bo Windows 7 z programami to ok. 11gb wychodzi), a pozniej sobie z tego instaluje i mam wszystko gotowe. Pytanie jak to zrobic ? Jak mialem raz do zrobienia 5 takich samych komputerow, to uzylem Acronisa, a system nagralem na Pena 16gb i wszystko poszlo cacy. Jednak teraz na swoim lapie, gdy chce wlaczyc opcje klonowania, to mi wywala, ze musze miec podpiety drugi dysk i nawet nic nie moge zrobic. Macie jakies pomysli ? Acronis by mnie urzadzal, bo on mial chyba instalator zrobiony w Linuxie, ze wszystko szlo naprawde cacy, tylko jak to wszystko zrobic na jednym dysku, a pozniej jeszcze podzielic na kilka DVD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Norton Ghost albo inne darmowe programy do kopiowania partycji np.: HDClone.

W każdym razie pewien jestem, że Ghost dzielił na kilka nośników. Kopiowałem partycję systemową z WIN XP na płytki CD.

Edytowane przez Grinch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak teraz na swoim lapie, gdy chce wlaczyc opcje klonowania, to mi wywala, ze musze miec podpiety drugi dysk i nawet nic nie moge zrobic.

 

Bo wybierasz pewnie opcję klonowania całego dysku - nie zapisze przecież kopii na tym samym HDD. Jak chcesz sam system skopiować to zrób zwykły backup dysku C:... Różni się od klona całego dysku tym, że nie zapisuje układu partycji i MBR, ale tylko zawartość danej partycji. MBR możesz sobie zawsze przywrócić z płytki Windowsa, tak samo jak partycje utworzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...