Skocz do zawartości
Muzyk101

Genius 1800a czy 100zł droższe Microlab Solo 2C?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :) z góry dodam że głośniki będą służyły mi jedynie do muzyki (głównie rap a czasami electro/house i rzadko Metal)

Moim problemem jest to, że mam do wyboru 2 rodzaje głośników nt których przeczytałem już setki postów .. (tylko że nigdzie nie było porównania dwóch ostatecznych możliwości) i za groma nie mogę się zdecydować które wybrać.. i o to chciałbym zapytać Was drodzy forumowicze :P

 

1 typ Genius 1800a (jako że 2000x już nie produkują a 1250x są słabsze) (Geniusy z głośniczkami 2x4` + 1`)z przesyłką.. za ok 175zł

2 typ Microlab solo 2C (tutaj głośnik 6.5` + 1` więc teoretycznie większy/głębszy bass na którym mi bardziej zależy) no i pilot co dodaje trochę wygody aczkolwiek jest troszkę ryzykowne bo pilot mogę rozgnieść i będzie kupa :P ... Microlaby z przesyłką za ok 285zł

 

 

i tutaj dylemat.. czy dopłacając te 100zł doświadczę różnicy w głębi basu ? bo właściwie na nim najbardziej mi zależy.. no bo jakby nie było Solo 2C mają głośnik niskotonowy 6.5` a Geniusy 2 głośniki po 4` .. pomóżcie proszę, nie chce kupić kota w worku.. :) chociaż i tak kupuje bo nigdzie nie można ich posłuchać.. (mimo że mieszkam we Wrocławiu..)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to kwestia gustu ;). Obie propozycje są naprawdę godne uwagi i to co wybierzesz zależy tylko od Ciebie oraz, oczywiście, od zasobności Twojego portfela :).

 

Czy usłyszysz różnicę? Trudno opiniować - najlepiej wybrać się do sklepu i posłuchać obu zestawów. Osobiście nie wiem czy wydałbym więcej, ale na mnie nie patrz, bo ja jestem straszną sknerą :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe dzięki za odpowiedź :) już myślałem że nikt nie odpisze :) prawdę mówiąc nie mam możliwości odsłuchu Microlab`ów (podobno na stronie infosoftu [a co za tym idzie w Polsce] będą dopiero na jesień), za to miałem możliwość odsłuchu Geniusów (1800a) w komputroniku (panowie byli bardzo mili i nie robili problemów :P) tylko że ciężko mi było jakby jednoznacznie wydać werdykt.. bo prawdę mówiąc nie powaliły mnie :) no ale za tą cenę ciężko żeby powaliły na kolana :P no i fakt faktem.. pomieszczenie to było dużo większe od mojego pokoju (4x4) :P do tego dochodziły hałasy z innych sklepów no i na pewno kiepskie rozmieszczenie głośników (dwa obok siebie na biurku :P) i pewnie źródło dźwięku (telefon SE w995) .. więc tymi aspektami się jakby pocieszam :) no i szkoda że nie mają maskownic.. boje się że wcisnę membranki przez przypadek albo ktoś to zrobi...

 

szkoda że już nie ma nigdzie tych 2000x... ehh :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...