Skocz do zawartości
soulburner

Freezer 7 pro versus Pentagram Alpaya

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie Pentagram Alpaya chłodzi sobie Q8300 @ 3,3GHz i nawet sobie z tym radzi - temperatury od 44 do 65*, nawet teraz w lecie, więc chyba tragedii nie ma.

Mam jednak możliwość zdobyć Arctic Cooling Freezer 7 Pro (ten z trzema hp, bo chyba istniał kiedyś model z dwoma) i zastanawiam się, czy czasem go nie zamontować, a Pentagrama przenieść do HTPC w drugim pokoju.

 

Wyciągnięcie Pentagrama jednak nie jest takie hop siup, bo muszę wyjąć płytę, żeby móc wyciągnąć ten koszyczek... powiem szczerze, że mi się nie chce ;) Najprościej byłoby Freezera po prostu zamontować w HTPC, ale tam siedzi procesor AMD, więc trza by się bawić w jakieś dziwne przeróbki.

 

Stąd ten post - może macie jakieś doświadczenia z tymi dwoma chłodzeniami? Rozmiarowo są niemal identyczne, wydaje mi się, że podobnie powinno być z wydajnością... nie raz jednak coś mi się wydawało, a było zupełnie inaczej :D

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Z góry dzięki za podpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miales oba chlodzenia?

Testy niektore mowia cos innego.

 

No chyba na PClolu..

Tak mialem Freezera 64, potem 7pro, potem Alpaya, a teraz mam karakorum. Chcesz szukaj w archiwum moim postów o tempach (wszystko na AS5)

Ale musze przyznac ze roznica miedzy fryzjerem a Alpaya nie byla duza (nie pamietam ile bo w miedzy czasie procki zmienialem) jednakoż, wykonanie pentagrama moim zdaniem jest conajmniej 2 klasy wyżej niz AC (HP ktos kombinerkami zaciska)

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...