Skocz do zawartości
Puffy

NTFS a dłuższa żywotność

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanko.Czy nie bardziej się opłaca zmienić system pliczków z Fat32 na Ntfs bo rpzecież mniejsza możliwość wystąpienia bad-ów gęstszy zapis czyli mniejsza praca głowic a wiec i mniejsze zużycie dysku.Co jak sądzicie?Teoretycznie chyba mam rację zresztą FAT32 to już porzeżytek a przy dzisiejszych wydajnościach dysków to chyba mała różnica FAT czy NTFS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie ciekawe pytano .. ja jakos tak nie jestem przekonany do konca do ntfs-a owszem mam jedna partycje na ntfs tam trzymam dane które chce ukryc przed innymi :) ale reszta dysków na fat ... jak to jest z wydajnoscia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na temat wydajnosci byl obszerny art a gdzie ... to nie pamientam.. ;-)

 

po krotce przy kopiowaniu duzej liczby malych plikow ntfs wymieka ze wzgl na kopiowane info o prawach dostepu itp = wiecej skokow glowicy -> przy dysku z szybszym czasem dostepu jak mi sie wydaje roznice powinny sie zacierac jednak wciaz z przewaga dla fata

 

reszta testow jakos tak remis jesli chodzi o wydajnosc z lekkka przewaga dla ntfs

 

ja postawilem na ntfs dla sys i faty na dane i gry nie chce mi sie mowic dla czego bo ide spac hyhy ;-)

 

Pozdro

 

the truth is out there :!:

 

 

hehe 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto hasa na Osiolku lub DC wie ze NTFS rulzz. Komp sie moze resetowac, moga wylanczac prad a nie zginie ani nie spiepszy sie zaden pliczek. Po przekonwertowaniu wszystkich partycji na NTFS ani razu nie bylo mi dane ujrzec ekranu scandisc'a :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wszystko na NTFS i nie narzekam- fakt- nigdy jak dotąd nie widziałem ekranu Scan Diska- a to cholerstwo potrafiło pokasować mi niedociagnięte pliki, a ciągle anulować Scan przy starcie systemu się nie chce- polecam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...