Skocz do zawartości
samael88

Dysk nie działa po włożeniu do dekodera cyfra +

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. mam pytanie mój braciszek nie wiem po co próbował wsadzić inny dysk do dekodera cyfry. Był to dysk segate 320 sata i teraz on nigdzie nie chce dzialać . Niby komputer go wykrywa, pisze żeby zainicjować ale nie da rady. Pojawia się komunikat błąd wejścia/wyjścia. Podobna sprawa się ma gdy próbuje zrobić format niskiego poziomu. Żaden program nie chce go ruszyć. Może jakieś propozycje lub sugestie co się mogło stać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Może jakieś propozycje lub sugestie co się mogło stać??

na początek:

linux LiveCD -> terminal: >sudo hdparm -I /dev/sd[litera dysku] -> pokaż rezultat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

witam,cudny dekoder syfry zalozyl na nim haslo maser i user password, mialem tak samo z humaxem i 160gb ata, do zdjecia chyba tylko przez pci3000 czy cusik podobnego.

"cusik podobnego" = hdparm :lol: , aczkolwiek nie na wszystkich dyskach zadziała

--security-erase PWD

 

wówczas można spróbować:

HDD Unlock Wizard: robi w zasadzie to samo, ale w bardziej zaawansowany sposób (wolniej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

panowie a jak on nie ma partycji i nie widzi mi go pod linuxem to jak zrobic i wskazac który to dysk

 

Gdzie nie widzi?

>ls /dev/sd* #pokaże listę wszystkich partycji i dysków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...