Skocz do zawartości
aceman

problem z kręceniem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

To mój pierwszy post. Więc mnie nie krytykujcie tak na wstępie :wink:

jestem cienki w tych sprawach i niechce niczego zniszczyć :oops:

 

Na mojej płycie głównej znajduje się przełącznik fsb 100/133/166. Więc tak komp na 100 i 133 odpala natomiast po ustawieniu 166 zero reakcji monitor wogóle nie startuje.

Drugi mój problem to taki że mnożnik mam ustawiony na 13x i nie moge go zmienić na inny. Tak pokazuje mi easytune. Moje kręcenie procka za pomocą tego programu skończyło się po 12s i po przekroczeniu 1850MHz. system wywalił błąd i koniec.

Trzecie pytanie odnośnie timingów pamięci jak zmienić to ustawienie bo w biosie nie widziałem takiej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak, kilka wyjasnien:

1. Sproboj ustawic FSB w Biosie (bo nie rozumiem stwierzdzenia " na plycie glownej") powinno sie udac bo i RAM obsluguje 166FSB i procek

2. Mnoznik mozesz miec zablokowany fabrycznie (tzn. ze albo sobie go sam odblokujesz albo sie z tym pozegnaj...)

3. Najlepszy do krecenia jest po prostu BIOS a nie zadne inne programiki (IMO)

4. Witaj na forum :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na płycie głównej mam możliwość ustawienia przedziału fsb jaki będzie dostępny w biosie np. jak ustawie na płycie 133 to w biosie mam do wyboru przedział od 133-165MHz.

Z tego co wiedze to użytkownicy kręcą procki powyżej 166MHz dlatego byłem zaskoczony gdy komp się nieurochomił.

Z tego co zerknąłem jak zmieniam fsm to zmienia się również częstotliwość pci/agp (czy nie spale przez to karty graficznej i hdd).

I jeszcze jedno pytanko jak odblokować mnożnik w moim procku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o odblokowywaniu mnożnika jest mnówstwo tematów, nawet ten przyklejony o drutowaniu itp. wpisz w wyszukiwarkę "oblokowywanie mnożnika" lub "przecinanie mostków" lub podobne "jak odblokować mnożnik", coś znajdzie.

pci/agp się podnosi bo jest uzależnione od fsb) zmieniając 100/133/166 zmieniasz dzielnik dla pci/agp.

dla 100 masz dzielnik 1/3 - pci 33 MHz agp 66 MHz

dla 133 dzielnik 1/4 - pci 33 agp 66

dla 166 dzielnik 1/5 - pci 33 agp 66. unikaj wartości typu fsb 150 bo wtedy masz wysokie pci/agp i grafa, dysk, muza i inne mogą niewyrabiać.

dla 166 może musisz podnieść napięcie, o 0.1 lub 0.2 V. A 2100+ nie kręci się tak dobrze jak 1700+ więc procek nie musi chodzić na fsb 166 ale powinien ruszyć przy wyższym napięciu. pamiętaj : wyższe taktowanie i wyższe napięcie to dużo więcej wydzielanej mocy i potrzebny lepszy cooler. na boxowym nie pojedziesz. volcano 7+, glacial czy inny porządny musisz mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój komp śmiesznie się zachowuje po przestawieniu go na szyne 166, rozumiem napięcia nie podniosłem komp może się nie uruchomić. Ale dlaczego po włączeniu kompa na 166 dyski zaczynają się włączać i wyłączać wydawając przy tym śmieszne odgłosy oczywiście monitor nie startuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...