Skocz do zawartości
damiaNo72

Co kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem chce zrobić sobie sieć WiFi w domu i na działce więc działka ma 900m2 a dom 140m2 (piętrowy) wysokości 9 m2 co będzie podłączone telefony 2x drukarka, laptop, komputer stacjonarny nie chce podłączyć przez WiFi tylko normalnie (przez kabel) reszta WiFi łącze 20mb może za jakiś czas szybciej. Teraz moje pytanie co bedzie mi potrzebne? kwota 1000zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działka koło domu mam rozumieć ? internet masz DSL czy ADSL ? Czyli w sumie trzy urządzenia po kablu, a wifi tylko na zewnątrz czy także i w środku ?

 

PS. prosty rysunek z rozmieszczeniem urządzeń w domu byłby przydatny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam Netie więc nie wiem czy to DSL czy ADSL. Tak na działce stoi dom, chce mieć podłączony komputer stacjonarny przez kabel, a resztę urządzeń przez WiFi czyli laptop , telefony, drukarkę. Wifi na zewnątr dzialki i w środku domu też.

 

Rysunek domu

 

http://archon.pl/images/products/m447c2b56bac8a/711.jpg

 

http://www.dombudrybna.pl/pictures/rzuty_parter_rododendrony_2.gif

Edytowane przez damiaNo72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TP-Link TD-W8961ND - do tego wpinasz kompa na kablu... W zależności od tego jak masz działkę usytuowaną (czy okala budynek, czy znajduje się za nim ?), na zewnątrz montujesz to -> SkyBox16dBi eco 2,4GHz TL-WA543G lub Interline HORIZON MINI 7dBi 2,4GHz i TP-LINK TL-WR543G (w skrzynce hermetycznej blisko anteny)...

 

Jeśli zamierzasz przez sieć przesyłać większe ilości danych (głównie obraz) to warto rozważyć kupno osobnego modemu, i osobnego routera Wifi z N'ką i Gigabitowym Lanem...

Edytowane przez Wreq
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...