Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Usterka wystąpiła w wyniku rozładowania się baterii podczas oglądania filmu na laptopie ASUS M50V z Windows Vista. W efekcie nie uruchamia się, po uruchomieniu widnieje czarny ekran oraz słychać jednokrotny dźwięk ładowania się windy i to wszystko. Nie reaguję na klawisz typu f8, aby wybrać np. tryb awaryjny. Niby coś tam myśli co sygnalizuję dioda lecz nie startuje. Jedną z przyczyn mogła być automatyczna aktualizacja biosu podczas wyładowania baterii. Co o tym sądzicie oraz jak zresetować bios w/w modelu? "Sprawca" oznajmił, że po naładowaniu baterii komp się uruchomił, pokazały mu się możliwe tryby (awaryjny itp.) jakiś wybrał, komputer myślał, ekran zaczął mrugać raz biały raz czarny potem sam nie wie co zrobił a efekt końcowy jak napisałem wyżej. Szukałem na google i nic ciekawego. Propozycje mile widziane ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź latarkę, przyświeć w matrycę i zobacz czy wyświetla cokolwiek bez podświetlenia własnego. Być może podświetlenie zostało wyłączone z poziomu Bios bądź sterownika. Powinno uruchamiać się je skrótem klawiszowym (na klawiaturze masz oznaczone Fn+??), spróbuj również pokombinować skrótem przełączającym obraz na monitor zewnętrzny, może jest przekierowany sygnał. Jeśli nie, po nagłym zaniku zasilania mógł paść inwerter bądź matryca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podświetliłem, nic nie widać. Robiłem skróty Fn oraz + i nic, przełączałem na zewnętrzny i także nic. Gdyby to był inwerter to nie spodziewałbym się zasilania w ogóle, matryca... hmm nie strasz ;) A może jak napisałem bios się zwiesił? Jak zresetować bios w/w modelu? Jakaś zworka? bateria na 5min? Gdzież je odnaleźć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli po odkręceniu dolnych pokryw nie widzisz nigdzie baterii to prawdopodobnie jest ona przed Tobą ukryta gdzieś głębiej i będziesz musiał rozkręcać notebooka. Może być również pod klawiatrą albo skitrana gdzieś pod klapeczką w komorze akumulatora (po jego wyjęciu uzyskujesz dostęp).

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Nie sądzę, żeby reset Biosu tutaj pomógł.

Edytowane przez BuMeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na zewnętrzym monitorze jest obraz? Jeśli tak, czy jest zupełnie normalny?

Czy wcześniej były jakiekolwiek problemy z grafiką? Mam na myśli : artefakty, resety, zwisy przy graniu, bluescreeny, gasnący ekran, błędy sterownika lub przypadki kiedy włączałeś laptopa i nie odpalał za pierwszym razem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...