Skocz do zawartości
drajver

Karta dźwiękowa - jaka?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Stoję przed dylematem, jaką kartę dźwiękowa wybrać do mojego komputerka.

Gram sporo na gitarze, a jako, że nie jestem sam w domu, jestem zmuszony używać słuchawek. Jako że integra Realteka średnio sobie radzi (i oczywiście jakość dźwięku pozostawia wiele do życzenia), chciałem zakupić coś lepszego. Mam na to ok 200zł (+/- 20zł, nie więcej).

Bardzo zależy mi na bezproblemowej obsłudze ASIO (wymagane do niskich opóźnień w GuitarRig).

Myślałem nad XONAR'em DS, ale wyczytałem na forach, że ma problemy z ASIO i opóźnienia są bardzo duże.

Mam Windows 7 64-bit i chciałbym, żeby na tym systemie wszystko się obracało i działało jak należy (sterowniki itp).

Czekam na wasze propozycje.

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gitary wygodniejsza będzie dźwiękówka na USB. Najtańsza opcja to chyba Behringer UCA202, ale nie wiem, czy ma natywne sterowniki ASIO. Ewentualnie możesz zainstalować ASIO4ALL. Drożej, z natywnymi sterami ASIO jest M-Audio Transit, używaną może wyrwiesz za 200zł.

 

Jeśli na PCI, to szczerze polecam karty od ESI - genialna wydajność sterownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do grania na gitarze używam Audigy 4. Zero problemów, opóźnienia bardzo niskie. Do 100zł wyrwiesz. Różnicy między ESI a Audigy4 zbyt dużej nie usłyszysz. Zależy jaką posiadasz gitarę. Na początek jednak starczy Audigy 2/4 i jakiś porządny ekranowany kabel Jack/miniJack.

 

ESI wydaje mi się półśrodkiem, gdyż za niewiele więcej spokojnie wyrwiesz używanego Line 6 Tone Porta bądź Poda Studio GX.

 

Jeśli chcesz tylko i wyłącznie grać na gitarze na słuchawkach, to pomyśl może nad VOX Amplug. Gra to niewyobrażalnie dobrze jak na swoje gabaryty. Do ćwiczeń do domu jak znalazł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...