Skocz do zawartości
disposable

Laptop; do 3500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jak zapewne nie trudno się domyślić, zamierzam kupić laptopa. O tyle o ile orientuję się w częściach pecetowych, z mobilnymi jest już gorzej, dlatego też proszę o pomoc. Zastosowania: różnorodne. Wyróżnijmy jednak programowanie i, od czasu do czasu, jakieś gry.

 

Zacznijmy od ceny: 3-3,5 tyś zł. Raczej nie chciałbym wychodzić poza ten zakres, chyba że opcja będzie uzasadniona.

 

Udało mi się ustalić następujące komponenty:

- Intel Core i5 (w sumie to nawet najsłabszy 430M się sprawdzi, mile widziane wyższe modele)

- RAM 4GB (standard)

- Matryca 15,6" lub podobna

 

Główny problem to wybór karty graficznej (GF 330, Rad. 5650, 57**, może inna?).

 

Wstępne poszukiwania wyłoniły:

Toshiba L650-11F - słyszałem jednak, że są problemy z matrycą, tzw. "śnieżeniem". Mógłby ktoś przybliżyć sprawę? Ponadto, jak wygląda problem ograniczania zegarów kart graficznych przez producentów?

Toshiba A660-13P

Lenovo IdeaPad Y560

Sony Vaio VPC-EB1S1E

Sony Vaio VPC-EB2Z1E

 

Co myślicie o tych modelach, może polecicie jakieś inne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych pieniądzach najlepszym wyborem będzie Asus N53JN. Co prawda posiada procesor i3, ale w wersji 370M - w większości zastosowań szybszy od i5-430M. Ma świetnie wykonaną obudowę (dużo aluminium), bardzo dobre głośniki i jak dla mnie rewelacyjny design.

Tutaj dostępny w dobrym sklepie i rozsądnych pieniądzach:

http://www.x-kom.pl/p/55821-notebook-laptop-15,6-asus-n53jn-sx029d-i3-370m-4096-500-dvd-rw.html

 

 

Co do modeli, które podałeś, to odpuścilbym sobie Toshibę i Y560 - z Lenovo jest sporo problemów - również z matrycą (ziarno) i ogólnie wydaje się być modelem mniej udanym od Y550 i Y530.

Toshiby w ostatnim czasie w ogóle niegodne uwagi - słabe kadłubki i również sporo problemów. O Sony nie mam wyrobionego zdania.

 

 

Możesz jeszcze wziąć pod uwagę Della Vostro 3500 - bardzo udany model, obudowa wykonana w dużej części z aluminum, 3 lata gwarancji Next Business Day, ale z drugiej strony słabiutkie głośniki i gorsza kultura pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...