Skocz do zawartości
Tompior

Laptop za 3000zł (+/- 200zł) - zastosowania ogólne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

szukam laptopa do zastosowań ogólnych za około 3000 zł. Będzie włączony praktycznie przez większość dnia, będą na nim oglądane filmy, uruchamiane programy do projektowania (autocady i inne do zastosowań inżynierskich), oczywiście surfowanie po internecie, jakaś gra od czasu do czasu. Ogólnie - wszystko.

 

Czy w tej cenie najlepszym rozwiązaniem będzie Sony Vaio VPCEB2S1E/WI ? Dodatkowym atutem jest możliwość wzięcia go na raty i ładny wygląd (dla kobiety).

 

Fajny jest też Acer Aspire TimeLineX 5820TG-433G32MN W7HP - jego zalety to lepszy procesor (i5 2,26ghz) i podświetlenie LED. Czas pracy jest 3x dłuższy (wg specyfikacji) niż w Sonym.

Edytowane przez Tompior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że ten Sony nie posiada podświetlenia LED? Wiem, że na stronie Sony nie ma o tym wzmianki, ale jego sąsiedni kolega VPCEB2Z1E - który jest po prostu z blurayem i i5, posiada LED, bo tak bynajmniej podaje strona Sony. Będę niedługo w Sony Centre i zweryfikuję dokładnie jak to jest ;) Sprawdź jeszcze propozycję Samsunga (R580/R590), podany Acer to także fajny sprzęt.

Edytowane przez FoX 13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem pozostaje mi wybór pomiędzy:

 

Sony Vaio (nie wiadomo, czy ma leda) i Samsung NP-R580-JS04PL (led), różnica cenowa 100 zł na korzyść Samsunga.

Vaio ma procek i3 2,26ghz , samsung ma i5 2,4ghz. Vaio ma grafike hd5670, samsung gt330m.

Do Sonego dodaja windowsa 7 home 64 bitowego, do samsunga 32 bitowego.

 

Co wybrac :D

Edytowane przez Tompior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem jeszcze raz na stronie Sony, i albo ostatnio był błąd - albo źle patrzyłem ;) seria EB nie ma podświetlenia LED. Widziałem jednak go w sklepie i byłem przekonany, że to LED - nie wiem, różnicy widocznie aż takiej nie ma :)

 

Karta w Vaio to hd5650.

 

Myśle, ze czas wybrać oczami :) nie odczujesz chyba różnicy na korzyść jednego lub drugiego, jeżeli chodzi o same podzespoły. Natomiast wyglądem różnią się i to znacznie - Samsung cały się palcuje, a Sony jest matowy ;) Samsung jest bordowy - Sony cały biały. Polecam przejść się do jakiegoś większego sklepu z mediami i obejrzeć, powinieneś się wtedy bez problemu zdecydować ;)

 

 

edit:

 

Chociaż np tu. http://allegro.pl/sony-vaio-vpceb2s1e-i3-350-4gb-500-ati5650-1g-win7-i1206640442.html upierają się, że LED jest. Trzeba chyba sprawdzić w Sony Centre ;)

 

edit2:

 

I nawet tu tak twierdzą

 

http://www.euro.com.pl/porownanie.bhtml?p1=391078250&p2=240694282

Edytowane przez FoX 13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie mam kupowac go w euro. Jezeli twierdza, ze ma LED to moge brac w ciemno. Jak sie okaze, ze nie ma to go oddam i powiem, ze przedmiot niezgodny z oferta :P

BTW. Jak dzisiaj ogladalem tego sony vaio, to mial blyszczaca matryce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, matryce ma błyszczącą, co nie jest chyba równoznaczne z LED'em? ;) (mogę się mylić)

 

Sam stoje przed identycznym wyborem co Ty - ta sama kwota, ogólne zastosowania. Nastawiony byłem na Toshibę a660, bo jest lekko ponizej 3k, ale jak wszedłem do sklepu i zobaczyłem czarnego vaio to oniemiałem :) z kolei Samsung r580 oraz r590 zrobiły na żywo słabe wrażenie.

Edytowane przez FoX 13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupie pewnie 3 wrzesnia. Do tego czasu musisz troche poczekac :D

 

Edit: Jednak bede bral laptopa 17". Teraz mam do wyboru pomiedzy wczesniej wspomniamy Sonym Vaio (ten sam model, tylko wiekszy) albo Toshiba Satellite Pro L670-10W - ma identyczne parametry jak Vaio (no moze minimalnie mniejsze taktowanie procka) a kosztuje 400zl mniej i jest z windowsem 7 professional.

Edytowane przez Tompior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak widzę wasze dylematy co do led :).

Led w lapkach to czysty marketing i tak podswietlanie jest krawędziowe ( na dole matrycy - lepsze modele mają góra i dół ).

Na matrycach z podświetlaniem led kolory są bledsze dobrym przykładem jest samsung poprostu kolory kocha ( syn ma ).

Czy lampy czy led żadna różnica równomierność podświetlenia lepiej na lampach wypada nawet , na led będzie lepsza jasność.

Jedyne co to troszeczkę mniej prądu pobiera no i odrazu po włączeniu mamy max jasność , lampy potrzebują troszeczkę czasu na

rozjaśnienie.

W laptopach ważne jest ile jest źródeł światła 1 czy 2 .Standard to 1 .Tylko droższe modele mają 2.

Co do Vaio to trafny wybór co do podświetlania to mają na 99% lampy , sony tylko do modeli 10,13 i 14 cali daje chyba ledy i to tylko po to

aby bateria dłużej trzymała.Ale nasycenie kolorów lepsze będzie na lampach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bobikon

Za cenę 3300zł można wybrać na prawdę dobry sprzęt. Ja polecam ten model: Dell Vostro 3500 15,6" 1366x768 - Notebooki - Dell Vostro 3500 15,6" 1366x768 od 3294.00zł trochę dołożysz ale będziesz zadowolony. Tez planowałem dać maks 3000zł, ale teraz wiem, że warto zaryzykować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za cenę 3300zł można wybrać na prawdę dobry sprzęt. Ja polecam ten model: Dell Vostro 3500 15,6" 1366x768 - Notebooki - Dell Vostro 3500 15,6" 1366x768 od 3294.00zł trochę dołożysz ale będziesz zadowolony. Tez planowałem dać maks 3000zł, ale teraz wiem, że warto zaryzykować ;)

 

Zgadza się ale jest ale nawet 2 .

Brak systemu

A w dodatku tam siedzi GT310 a to jest naprawdę cienizna .W Vaio ma HD5650 na tej grafie może spokojnie grać w gry tak samo na GT330.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tompior też mam już swojego Vaio od dziś (czarny VPCEB2S1E) i również wypalam recovery :D

 

Póki co jestem pod dużym wrażeniem :) Wykonanie, praca, wszystko na najwyższym poziomie. W dzień przed zakupem porównywałem laptopy z LED'em i bez - i podzielam opinię konio68, że na Sonym były lepsze kolorki, na LED'ach lepsza jasność :)

 

Kupiłem w Media Expert na 6 rat 0%, akurat się trafiło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj Vaio VPCEC2M1E/WI sprawuje sie dobrze :) Fajny, duzy ekran - nie zaluje, ze wzialem 17" zamiast 15. Filmy wygladaja znakomicie, nic sie nie tnie.

Jedyna wada jaka do tej pory zauwazylem, to za krotki kabel zasilajacy. Oprocz tego wszystko spoko i jak w opisach.

Polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Tak napisalem, bo to mila odmiana po przesiadce z 6 letniej toshiby :D

 

Kolejna wada laptopa - wszystkie porty usb sa umiejscowione kolo siebie, po prawej stronie. Nie mogli dac chociaz jednego z tylu / z lewej strony? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Tak napisalem, bo to mila odmiana po przesiadce z 6 letniej toshiby :D

 

Kolejna wada laptopa - wszystkie porty usb sa umiejscowione kolo siebie, po prawej stronie. Nie mogli dac chociaz jednego z tylu / z lewej strony? :P

 

A nie masz e-sata/usb po lewej stronie ?Tam też USB można podpiąć. Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po paru dniach z soniaczem również gorąco polecam w tej cenie ;) skonfigurowałem wszystko co trzeba, wywaliłem niepotrzebny soft od Sony, zrobiłem recovery, ghosta, i można śmigać :)

 

Sony w tej cenie się OPŁACA. Vaio zawsze były drogie, ale akurat seria EB1 i EB2 mają konkurencyjną cenę. Z laptopa bardzo przyjemnie się korzysta - w międzyczasie siedziałem na innym laptopie, to po powrocie do Vaio jednak czułem komfort pracy. Design, poziom hałasu, wykończenie, warto. Już sobie wyobrażam jak świetnie wygląda 17 cali Tompiora ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...