Skocz do zawartości
ban

Sony VAIO VPC-EB2Z1E

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zamiar kupić sobie laptopa. Bardzo spodobał mi się Sony VAIO VPC-EB2Z1E. Możecie coś o nim więcej powiedzieć; czy jest wart swojej ceny, czy może wybrać coś innego.

 

Pozdrawiam, z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam VPC-EB2S1E, czyli dokładnie to, co zamierzasz kupić, ale zamiast i5 - i3, oraz bez bluraya. Możliwe, że różnią się też grafiką, nie sprawdzałem.

 

Na początek odpowiedz sobie na pytanie, czy potrzebny Ci jest bluray? Jeżeli jest, to zdecydowanie dobry wybór.

 

Jeżeli nie jest - przemyśl, czy nie zaoszczędzić tych kilku stówek. Czy wykorzystasz potencjał procesora i5? Musisz wiedzieć, że grzeje się bardziej niż i3, wytrzyma krócej na baterii, a w codziennym użytkowaniu nie odczujesz różnicy.

 

Bez bluraya polecam EB2S1E - po co przepłacać? Z blurayem jak najbardziej model podany przez Ciebie.

 

Notebook wart swojej ceny, nie jest ona wygórowana, konkurencyjna dla innych. Design niepowtarzalny, czarny mat, który się nie palcuje, wygodne mięciutkie klawisze. Dodatkowo bajerancki klawisz WEB, czyli przy wyłączonym komputerze klikasz - i otwiera się przeglądarka internetowa do szybkiego przeglądania internetu bez konieczności ładowania systemu (otwiera się bodajże na linuxie).

 

Gdybyś miał konkretne pytania to śmiało. Posiadam laptopa od kilku dni i nie mam zastrzeżeń.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, wielkie dzięki. Mój problem polega na tym, że zawsze jak kupuje jakiś sprzęt to myślę żeby był już na dłużej. Stąd uparłem sie na blue ray'a. A wiadomo, że co by się nie kupiło to po chwili i tak już będzie przeżytkiem. Problem rozwiązał by model sonego z procesorem i3 i blue rayem, ale takiego niestety nie ma. Chociaż nie wiem, czy 400zl więcej za i5 i blue ray nie jest warto dać. Mimo, że na chwile obecna nie posiadam żadnej płyty w blue rayu.

 

A, co do konkretniejszych pytań to interesuje mnie, czy twój VPC-EB2S1E chodzi płynnie, czy zdarzyły mu się jakieś wpadki. No i do czego go używasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do i5 i BD warto dopłacić te 400 pln.

Co do samego lapka warty jest swojej ceny i u konkurencji nic lepszego nie uwidzisz za mniejszą kasę .Zresztą ten model co chcesz kupić za 2 dni kupuję znajomej z i5 i BD.

Będziesz zadowolony z jakości wykonania i wydajnosci .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ciut lepszy od GT 330M, którego montują u konkurencji. Jak chcesz laptopa do gier, to za tą kasę masz MSI z mocną grafą, ale wszystko zależy od tego czy jesteś graczem - jeśli nie, to totalnie nie ma sensu, bo 5650 pociągnie zdecydowaną większość tytułów.

 

Ja osobiście używam komputera do internetu. Komunikatory, fora, internet - podstawa. Potem filmy, seriale. Na końcu gry - jeszcze w nic nie grałem, bo od niedawna go mam, ale z pewnością coś poinstaluję później ;)

Chodzi płynnie, szybko. Bardzo szybko wstaje ze stanu uśpienia, w ciągu 2 sekund, tyle samo się usypia. Rewelacja.

 

Polecam oczyścić z softu od Sonego - jest tego sporo, niektóre rzeczy TRZEBA zostawić, ale większość wywalić - komputer dostanie przyspieszenia i to nie małego ;)

 

Wpadki to się i zdarzyły, ale nie Sonemu, a Win7 - wiadomo =/ Po prostu czasem wywalił jakiś problem, ale aktualnie niczego nie ma. Ale to jak mówie - kwestia oprogramowania, nie samego laptopa.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...