Skocz do zawartości
nevision

Blaszka z płyty i Backplate z chłodzenia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Mam następujący dylemat: kupiłem płytę główną, która ma z tyłu blaszkę jak na zdjęciu nr 1.

Do chłodzenia procesora chcę wykorzystać radiator SCYTHE NINJA 3, który ma backplate jak na zdjęciu nr 2.

 

Backplate, po przykręceniu radiatora będzie się opierał tylko na tej blaszce, nie będzie się stykał z płytą główną (pomijając gąbkę którą jest dookoła wyłożony). Moje pytanie brzmi: czy to jest normalne? Czy wystarczy, że backplate oprze się na tej blaszce? Pierwszy raz spotkałem się z taką blaszką i pierwszy raz montuję radiator z backplate'm, dlatego chcę rozwiać wątpliwości.

 

 

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

post-23355-080394900 1283860078_thumb.jpg

post-23355-050527700 1283860102_thumb.jpg

Edytowane przez nevision

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wręcz pożądanym jest aby opierał się tylko o blaszkę. Wtedy pcb nie przenosi naprężeń związanych z dociskiem radiatora (nie wygina się).

 

Witaj Klaus, dziękuję za odpowiedź.

 

Powiedz mi proszę, czy każda płyta Intela ma taką blaszkę? Wcześniej pracowałem tylko na AMD, także takie ustrojstwa to dla mnie nowość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie zależy od producenta płyty tylko od podstawki. LGA775 chyba nie miało jeszcze tej blachy, płyty pod lga 1156 oraz 1366 mają pewnie wszystkie już tą blachę.

 

Aha, OK :)

 

W końcu w Backplate też są wycięte otwory który idealnie pasują z tymi które są na blaszce, także wygląda, że tak to ma być, ale na wszelki wypadek chciałem rozwiązać wątpliwości.

 

Dzięki Ci serdeczne, Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...