Skocz do zawartości
delfin

Sposób na crapware? Zakup komputera z płytami, zamiast partycji recovery?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Tak się zastanawiam, czy jest w ogóle jeszcze możliwe kupno nowego notebooka z systemem operacyjnym i sterownikami do wszelkich urządzeń na nośnikach. Ponoć HP obecnie ma opcje przywracania oddzielnie systemu, sterowników i aplikacji - ktoś to może potwierdzić (z autopsji, nie opisu producenta)? Jak to wygląda, bo powoli się przymierzam do zmiany sprzętu, ponieważ (rok po upływie gwarancji) padł mi GeForce 8400M w Pavilionie podczas podłączania do TV i może jest to sygnał do nowego zakupu. Za naprawę GPU liczą 500-700 złociszy, co trochę boli w 3 letnim komputerze.

 

Reasumując, czy znacie jakieś (nawet dodatkowo płatne) opcje, pozwalające zdobyć oddzielnie płytę z systemem (lub chociaż możliwość jego przywrócenia bez całego crapware'u) i sterowniki. Ew. jakiś program recovery, który pozwala wybierać poszczególne elementy, które chcemy przywrócić (a najlepiej, by takie pytanie już było przy pierwszym uruchomieniu - by tam dało się od razu konfigurować system, wgrać sterowniki i wybrać, co z dodatków od producenta chcemy, a czego nie). Szukam rozwiązania, które pozwoli uniknąć odinstalowywania czegokolwiek na 'dzień dobry', bo jednak może to mieć wpływ na stan rejestru, MFT, pliku stronicowania itd., jeszcze zanim się zrobi obraz partycji do ekspresowego przywracania.

 

Trochę się rozpisałem, ale zakładam, że wiadomo o co chodzi. Proszę zatem o SPRAWDZONE porady odnośnie wyboru marki z sensownym podejściem do tego tematu.

 

PS - Nie startujcie mi tu z żadnymi Acer'ami, bo tego i tak nie kupię.

Edytowane przez delfin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie trawie tego całego crapu co sie instaluje przy pierwszym uruchomieniu laptopa. Ja by nie płacić za cokolwiek to wyciągnąłem czystego windowsa z tej płyty co sie nagrywa podczas pierwszego uruchomienia laptopa. A reszte sciagnołem z neta :)

Edytowane przez sasajas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W X-KOM.pl wiele notebooków (zwłaszcza Asusa i Della) możesz dostać z systemem instalowanym przez sklep (notebooki bez systemu mają system instalowany przez serwisantów). Dzięki temu dostajesz osobno oryginalną płytę z systemem, a osobno ze sterownikami.

Edytowane przez QrVicH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam dokładnie jak to jest prawnie. Ale chyba posiadając licencję (na spodzie), możesz zainstalować normalnie system z płyty (a nie koniecznie via recovery partition), oczywiście adekwatny do posiadanej licencji i użyć potem sterowników z neta. Ja przynajmniej tak mam. I żyję w przekonaniu iż jest to leg artis (xp na nc6400), bo na Pavulonie i tak mam 7 z Msdnaa. No bo w sumie patrząc na to racjonalnie kupiłeś lapka z systemem. Tego całego g**wna nie kupowałeś, dostałeś to jakby gratis. Więc licencję na system masz. I równie dobrze możesz nie chcieć tych wszystkich nortonów, slingboxów, worksów, trialów, etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...