Skocz do zawartości
kluszon

Jak połączyć? 2 sieci lokalne za pomoca wi-fi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam następująca sytuację. Mam sieć lokalną w domu planuje modernizacje:

1.Wymianę starego rutera na:

TP-LINK TL-WR1043ND

http://allegro.pl/router-tp-link-tl-wr1043nd-wifi-do-300mbps-1514-i1244228329.html

W domu do tego rutera będzie podłączone kilka komputerów jeden po kablu Ethernet i 3 po wi-fi. Dodatkowe mam stary ruter Edimax AR-7084gA który skonfiguruje jako Access Pointa i podłącze do niego dekoder telewizji n co pozwoli mi na dostęp do internetu z pilotem w ręce.

 

Przechodząc do sedna sprawy opisana przeze mnie sieć chciałbym połączyć z:

2. Siecią lokalna w firmie którą planuje stworzyć na bazie rutera:

TP-Link TL-WR543G

http://allegro.pl/tp-link-tl-wr543g-ap-ap-client-wisp-antena-5dbi-i1251832323.html

Do rutera w firmie będzie podpięty monitoring i ewentualnie inne urządzenia.

 

Firma jest oddalona od domu około 100 metrów i teraz pojawia się pytanie.

Chciał bym połączyć te sieci za pomocą wifi i w jaki sposób tego dokonać?

Czy np. wystarczyło by wymienić standardową antenę przy ruterze w firmie na jakąś zewnętrzna np: (Czekam na propozycję bo się nie znam) Czy ta sytuacja wymaga anteny z jednej i z drugiej strony?

(Internet podpięty do rutera w domu)

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Edytowane przez kluszon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się kopiuje tematu w pcformatu, się kopiuje z głową. Większa szansa, że linki będą działać.

 

W temacie, najlepiej zastosować TP-Link TL-WA500G lub inny Access Point jeśli "g" miałoby za małą szybkość.

Trzeba skonfigurować sieci tak aby nie powtarzały się adresy ip i żeby były z tej samej puli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest widoczności optyczna budynek firmy widzę z domu i nic nie ma pomiędzy. Jeśli chodzi o firmę to wystarczy mi dostępność po kablu...

 

Z TP-Linka w firmie wykręcasz antenę, a w jej miejsce wstawiasz Interline INT-PAN-08/24-HV (panel 8dBi + musisz kupić przejściówke z N na RP-SMA)...

W domu do TP-Linka 1043ND, podpinasz AP'ka WA500G z tą samą anteną i przejściówką jak wyżej (kabla antenowego im mniej tym lepiej w obu wypadkach)...

AP'ka i TL-WR543G łączysz w trybie bridge (ewentualny faq masz TUTAJ)...

Edytowane przez Wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...