Skocz do zawartości
perlik1

Problem z instalacją Realtek RTL 8187B MOW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Mam problem z instalacją sterowników do karty wifi w laptopie TOSHIBA L45-S7409.

Laptop przyleciał ze stanów kilka lat temu bo 2 dniach spędzonych na szukaniu sterowników nagrałem wszystkie na płytkę i tak czekały ponad 2 lata do formatu który odbył się 2 dni temu. Wcześniej był Windows MX7 sterownik ze strony Realteka działały bez problemu.

Po formacie i zainstalowaniu Win XP Pro SP3 chciałem zainstalować te same sterowniki które działały OK wcześniej...

Tym razem nie da rady ich w żaden sposób zainstalować próbowałem zarówno przez "Aktualizuj sterownik..." z Managera urządzeń jak i przez UI kreatora instalacji. Pobrałem co najmniej kilkanaście różnych wersji sterowników pod ten konkretny model karty, żaden nie chce się zainstalować. Karta to na 100% ten model który podaje w temacie - info z chipu karty. Usuwałem sprzęt, dodawałem na nowo, wskazywałem sterownik ręcznie, wszystko na nic ;/

 

Można z tym jeszcze cokolwiek zrobić ?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas instalacji wybieram "Aktualizuj sterownik..." -> "zaawansowane" -> podaje lokalizacje w której znajdują się drivery pod ten model karty -> "Dalej" -> i dostaje standardowy komunikat: "Nie można zainstalować tego sprzętu. Sprzęt nie został zainstalowany ponieważ kreator nie mógł odnaleźć wymaganego oprogramowania." Próbowałem chyba co najmniej kilkunastu różnych wersji driverów jakie udało mi się znaleźć dla RTL8187B. Próbowałem instalować z UI dostarczony z driverami. W managerze przy nazwie urządzenia jest nadal żółty wykrzyknik.

Nie to raczej wina systemu bo sprawdzam sytuacja potwierdziła się również na innej wersji xp-ka. Pierwszy raz mam tego typu problem.

 

 

Na stronie Toshiby nie mogę znaleźć sterowników pod ten model laptopa (w ogóle nie ma go na liście sprzętu do którego TOSHIBA udostępnia drivery) Jest to TOSHIBA Satellite L45-S7409.

 

Proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...