Skocz do zawartości
Grinch

TRACER - głośniki 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się z kolegą Wojwarem. Też mam Inspire 5300 + Sb Audigy, które nabyłem za 600 PLN. Krótko mówiąc dają czadu. Mam pokój 20 m2 i nagłośnienie jest rewelacyjne. Drewniany subwoofer prawie rozwala szyby w oknach. W komplecie z SB Audigy lub SB Live 5.1 tworzą świetny duet. Ewentualnie mogę polecić Logitecha Z-640 - mają trochę większą moc.

bez przesady, kolega ma ten zestawik w pokoiku, tez kolo 20m2, dźwięk jest miły dla ucha neipowiem, ma ciepłą abrwe, ale co do głosnosci to stanowczo przesadziłeś przy muzyce techno ze spora dawka basu przy wiekrzych glosnosciach brzęczy subwooferek, zresztą jak ktos lubi słuchac muzyki to wie ze taki zestawik niezastąpi kolumn....

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO wiem GENIUS fajny ale 570 + przesyłka to około 600... :?

ale jak to gra , (a jak sie prezentuje:) można siedzieć i patrzeć w nie zamiast w monitor:)

a jak oceniasz jakosc dzwieku przy tej glosnosci???

myślałem że tylko creativy maja dobry dziwek ale te Geniusy są po prostu rewelacyjne (genialne:))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pokoj cos kolo 9 dlugosc pokoju i 5 szerokosc to te inspire 5300 by byly dobre ??? bo do tego trzeba miec sb live no nie ??? to dalo by czadu ?? to warte sa za ta cene ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pokoj cos kolo 9 dlugosc pokoju i 5 szerokosc to te inspire 5300 by byly dobre ??? bo do tego trzeba miec sb live no nie ??? to dalo by czadu ?? to warte sa za ta cene ??

Ja mam zestaw ddt2200 a więc trochę starszy od serii inspire i w zupełności wystarcza do pokoju o powierzchni 20 m2. Myslę, ze dobrze sprawdzi się i w troche większym. No chyba że ktoś podczas słuchania muzyki czy filmów lubi zagłuszać mysli...

 

Z innej beczki.

Co do jakości dzwięku firm innych niz creative i logitech produkujących sprzęt typowo do komputera, to byłbym bardzo powsciągliwy w ocenie. Z moich obserwacji wynika że nie warto nawet zwracać na te zestawy uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm nie rozumiem, pokazcie mi roznice taka odczuwalna miedzy tym 2 zestawem a inspirem 5300!!!!!!!! ludzie nie przesadzajcie , przeciez to jedno i to samo, jakosc wykonczenia lepszy w inspirach ale dzwiek ???? gdzie w ktorym miejscu , nie przesadzac , sluchalem i tego i tego i owego w roznych pomieszczeniach i z naprawde rozna muzyka , ludzie!!!!!!!! 5300 maja charakterystyke od 47Hz a te tracery od 20Hz!!!!!!!! to co wy mi tutaj o basach gadacie , subek zrobiony z sklejki w obu modelach, polecam jak najbardziej ten model tracera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO wlasnie ludzie mowcie cos :D BO nie dosc ze kumpel chce kupic sprzet to ja sie jeszcze nakrecilem i tez zamierzam sobie cos kupic :> ALe wtopa około 500zł to nie jest przyjemność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie to ja sie chyba decyduje na jakiegos tracera 5.1 albo na creativa inspire 5300 a sa moze gdzie cambridge soundworks fps 1600 bo to sa glosniki fajne ale to chyba to to samo co inspire 5300 ??no wlasnie to ja sie chyba decyduje na jakiegos tracera 5.1 albo na creativa inspire 5300 a sa moze gdzie cambridge soundworks fps 1600 bo to sa glosniki fajne ale to chyba to to samo co inspire 5300 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm nie rozumiem, pokazcie mi roznice taka odczuwalna miedzy tym 2 zestawem a inspirem 5300!!!!!!!! ludzie nie przesadzajcie , przeciez to jedno i to samo, jakosc wykonczenia lepszy w inspirach ale dzwiek ???? gdzie w ktorym miejscu , nie przesadzac , sluchalem i tego i tego i owego w roznych pomieszczeniach i z naprawde rozna muzyka , ludzie!!!!!!!! 5300 maja charakterystyke od 47Hz a te tracery od 20Hz!!!!!!!! to co wy mi tutaj o basach gadacie , subek zrobiony z sklejki w obu modelach, polecam jak najbardziej ten model tracera

 

 

buahahahahahahahahahahahahah charakterystyke od 20hz -- to bylby chyba jeden z najlepszych subwooferow na swiecie

 

jaka tam glosnik ma srednice -- 10 cm ??????

 

Po drugie nie podniecjcie sie tak moca rms czy tym bardziej pmpo - jest to najmiejszy wykladnik jkosci i glosnosci kolumienek tym bardziej ze producenci zazwyczaj oszukuja - chocby tracer jak mozna powiedziec ze maja 60 - 70 watt gdy ich najmocniejszy glosnik (subwoofer) ma 20 watt (zawyzone) moc ma zestaw taka jaka ma najmocniejszy glosnik to tak jak bym sobie wsadzil do kolumny 1000 glosnikow po 1watt kazdy i powiedzial ze moja kolumna ma 1000 watt hehehehehe a grala by jak jednowtowy wypierdek :)

 

Ja zawsze bede odradzal ludziom takie zestawy jak plastikowe 5.1 plastikowe soobwoofery i wogole takie tandetne glosniki.

Najgorsze jest to ze ci ktorzy je kupuja przyzwyczajaja sie do tego kartoflowego brzmienia i zaczyna sie ono im podobac !!!!

 

Ludzie wy nigdy nie slyszelisciejak graja normalne kolumny - nie chodzi mi tu nawet o jakies monstrualnych rozmiarow

 

I porownanie

ja mam altony 110 watt z wzmaacniaczem 35 watt

baass ma tutaj 30 cm srednicy a pasmo przenoszenia od 32hz do 18000hz

czyli kupujac ten sprzet zrobilem najwiekszy blad w moim zyciu bo

moglem kupic tracery ktore maja 100w przenosza od 20hz do 20khz waza 20x miej mieszcza sie wszedzie nie trzeba do nich dokupowac wzmaka

jak to ktos napisal wywalaja szyby z okien :PPP

 

I na koniec - jesli sobwoofer ma przenoszenie od 30 hz to smialo go mozna nazwac bardzo dobrym

skoro tracery maja od 20 to sa idealne - niec tylko je kupowac :P taka jest moja rada

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm nie rozumiem, pokazcie mi roznice taka odczuwalna miedzy tym 2 zestawem a inspirem 5300!!!!!!!! ludzie nie przesadzajcie , przeciez to jedno i to samo, jakosc wykonczenia lepszy w inspirach ale dzwiek ???? gdzie w ktorym miejscu , nie przesadzac , sluchalem i tego i tego i owego w roznych pomieszczeniach i z naprawde rozna muzyka , ludzie!!!!!!!! 5300 maja charakterystyke od 47Hz a te tracery od 20Hz!!!!!!!! to co wy mi tutaj o basach gadacie , subek zrobiony z sklejki w obu modelach, polecam jak najbardziej ten model tracera

 

 

buahahahahahahahahahahahahah charakterystyke od 20hz -- to bylby chyba jeden z najlepszych subwooferow na swiecie

 

 

 

jaka tam glosnik ma srednice -- 10 cm ??????

 

Po drugie nie podniecjcie sie tak moca rms czy tym bardziej pmpo - jest to najmiejszy wykladnik jkosci i glosnosci kolumienek tym bardziej ze producenci zazwyczaj oszukuja - chocby tracer jak mozna powiedziec ze maja 60 - 70 watt gdy ich najmocniejszy glosnik (subwoofer) ma 20 watt (zawyzone) moc ma zestaw taka jaka ma najmocniejszy glosnik to tak jak bym sobie wsadzil do kolumny 1000 glosnikow po 1watt kazdy i powiedzial ze moja kolumna ma 1000 watt hehehehehe a grala by jak jednowtowy wypierdek :)

 

Ja zawsze bede odradzal ludziom takie zestawy jak plastikowe 5.1 plastikowe soobwoofery i wogole takie tandetne glosniki.

Najgorsze jest to ze ci ktorzy je kupuja przyzwyczajaja sie do tego kartoflowego brzmienia i zaczyna sie ono im podobac !!!!

 

Ludzie wy nigdy nie slyszelisciejak graja normalne kolumny - nie chodzi mi tu nawet o jakies monstrualnych rozmiarow

 

I porownanie

ja mam altony 110 watt z wzmaacniaczem 35 watt

baass ma tutaj 30 cm srednicy a pasmo przenoszenia od 32hz do 18000hz

czyli kupujac ten sprzet zrobilem najwiekszy blad w moim zyciu bo

moglem kupic tracery ktore maja 100w przenosza od 20hz do 20khz waza 20x miej mieszcza sie wszedzie nie trzeba do nich dokupowac wzmaka

jak to ktos napisal wywalaja szyby z okien :PPP

 

I na koniec - jesli sobwoofer ma przenoszenie od 30 hz to smialo go mozna nazwac bardzo dobrym

skoro tracery maja od 20 to sa idealne - niec tylko je kupowac :P taka jest moja rada

pozdro

no jak zwykle ktos przesadza.... wiem jak graja dobre glosniki/kolumny , (posiadam dobry zestaw kina domowego sony)

- subwoofer jest w tracerach drewniany wiec nie gadaj o plastikowym brzmieniu, a to ze satelity takie sa - pokaz mi rezonans w satelitach , jejku ja nie slyszalem ???

- co do danych pasm czestotliwosci mocy itp - to nie wiem takie dane sa podane przez producenta , a glosnik ma srednice 13cm (basowy)

- byl u mnie ostatnio kolega (zna sie troche na sprzecie muzycznym, pracuje juz pare ladnych lat w rozglosni radiowej) i powiedzial ze jest naprawde zaskoczony jakoscia dzwieku moich tracerow a posiadam jeszcze gorszy model niz ten co podal tworca posta , bo moj jest 4.1 i pasmo ma od 40Hz , subek (drewno - 13cm sredn, pokoj 12m^2)

- i naprawde takie negatywne opinie wystawiaja ludzie ktorzy nie slyszeli nigdy jak graja takie glosniki a jak slysza firma tracer to od razu musi byc to gowno, (ale niestety zawsze tak jest :( ) , owszem glosniki najtansze takie bzyczki obok monitorka to sa gowniane, ale te z najwyzszej polki tracer ma juz naprawde dobre i do tego z bardzo konkurencyjna cena, pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ja nie chcialem inkogo obrazic ani nic - i nie mam nic do tej firmy ale jak dla mnie ceny na te glosniki sa kosmiczne i ani jjeden nie jest wart swej ceny

 

nie ma zlego sprzetu najwyzej cena jest nieodpowiednia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ja nie chcialem inkogo obrazic ani  nic - i nie mam nic do tej firmy ale jak dla mnie ceny na te glosniki sa kosmiczne i ani jjeden nie jest wart swej ceny

 

nie ma zlego sprzetu najwyzej cena jest nieodpowiednia

luzik nikogo nie obrazasz po to jest forum zeby wymieniac opinie :) ale tu wlasnie sie mylisz model ktory posiadam to 4+1 TRACER SUITA TRG-4S-450-A-4 i kupilem go (nowy) za 190zl !!!! to duzo??? i mam go w domu i go opisuje, gra naprawde wysmienicie i jak pisalem porownywalem go do creativov i innych podobno duzo lepszych i nie ma roznicy a pokaz mi za 190zl zestaw przynajmniej 4.1 (mam liva chce wykozystac tylny dzwiek) centralny mi nie potrzebny bo wedlug m,nie to i tak zbedny glosniok tylko do filmow i to do dialogu - dla mnie wogole nie potrzebne, wiec za 200zl masz najtanszy zestaw 2.1 inspisre a gra duzo gorzej w porownaniu do tych tracerow co mam za 190zl (4.1) - zreszta parametrami tez duzo gorszy pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorka a gdzie kupiles te glosniczki nowe ?? po takiej cenie ???

zapraszam do sklepu WIN-MAR os. Wladyslawa Jagielly 13 POZNAN poniedzialek - piatek od 11 do 17(normalnie jest do 19 ale kumpell co prowadzi sklep prace licencjacka pisze i wczesniej zamyka ) mozna przyjsc i posluchac zestawy 4.1 (ten co mam) za 190zl (nowka-gwarancja rok) ma jeszcze zestaw 5.1 za 220zl model - 5+1 TRACER ETIUDA TRG-5S-375-A-4 , ale subwoofer ma duzo gorszy od tego 4.1 (dolna czest. 65Hz a w 4.1 jest 40Hz !!!!!! )pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opolin, jak chesz to przejedź sie do sklepu Acom, on jest na bocznej uliczce od Piastow, to jest pierwsza ulica w prawo za Wydzialem Mechanicznym, w stołówce studenckiej :) na piętrze, tam zagadaj do sprzedawcy, byle nei do takiego młodziaka co wygląda na 22 lata, on przy tobie jak będize trzeba podzwoni po hurtach i jak będziesz przedpołudniem to na 17 będziesz już nmiał sprzęcik :)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opolin, jak chesz to przejedź sie do sklepu Acom, on jest na bocznej uliczce od Piastow, to jest pierwsza ulica w prawo za Wydzialem Mechanicznym, w stołówce studenckiej :) na piętrze, tam zagadaj do sprzedawcy, byle nei do takiego młodziaka co wygląda na 22 lata, on przy tobie jak będize trzeba podzwoni po hurtach i jak będziesz przedpołudniem to na 17 będziesz już nmiał sprzęcik :)

 

Pozdro

no chyba tak bedzie lepiej dla ciebie :) , sklep nie jest wysylkowy ten mojego kumpla , strone maja ale nie jest aktualizowana (brak czasu) www.winmar.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...