Skocz do zawartości
DrAcO1983

Foxconn P35 A-S - problem z biosem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam mobo foxconn p35 A-S, jakis czas temu pokusilem sie i zmienilem bios na bios modelu MARS.

Aktualnie mam male problemy z moim PC i podejrzewam wlasnie bios. Moje pytanie to jak powrocic do orginalnego biosu fosconn p35 A-S ??? Probowalem zrobic to programem tj. AFUWIN z paczki http://forum.purepc.pl/post-a21027-P35A-S-MARS-by-elektro255zip.html ale otrzymuje komunikat Error:BIOS does not support AFU. Jakie sa inne mozliwosci?

Bardzo prosze o porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobierasz plik z biosem razem z programem do wgrania biosu AFUDOS ze strony foxconna dla płyty Foxconn p35 A-S, formatujesz partycje na fat32-kopiujesz na nią bios z afudos uruchamiasz dos np z płyty cd startowej win98se bootdisk, czy dyskietki, wchodzisz na C: i wpisujesz afudos.exe bios.rom /Q /X /B, lub tylko z jedną komendą, przełącznikiem afudos bios.rom /X(omija wykrycie ID pliku wgrywanego), jeśli ci pierwsza opcja nie zadziała, to najlepiej afudos.exe bios.rom /X /B. W afuwin (najlepiej afuwin pobrać ze strony producenta płyty, lub ze strony ami) możesz spróbować zaznaczyć (zakładka setup) do not check rom id, program all blocks.

Edytowane przez finish

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak MARS ma Award Bios twój ma Ami bios, więc tu jest bardziej skomplikowana sprawa. Oczywiście wpisujesz swój bios np ten- Afudos 6B3F1P24.rom ? Próbowałeś z przełącznikiem /P /N (oczywiście spacje są między komendami, producent podaje bez spacji po .rom np afudos bios.rom/P /X), lub bez żadnego przełącznika? Wgrywałeś go AWDFlashem? Resetowałeś Bios zworką, lub przez wyjecie baterii- tu jest ryzyko, bo może już nie wstać bios). Teraz, albo Hotflash, jakiś programator, ale ja robiłem tak (na kości plcc32 ty masz SPI 8 pin), że kiedyś wgrywałem Ami bios Awdflashem zmodyfikowany bios AMI, który miał w sobie bootblocka z Biosu Awarda i wgrywał się bardzo ok, potem jeszcze raz wgrywałem już oryginalny Amibios z bootblockiem ami przez afudos. Tu też jest ryzyko, bo może nie wstać już bios, jeśli nic nie pomogą te komendy na afudos no to ci mogę zmodyfikować ten bios (bootblock z MARS, a reszta z biosu dla twojej płyty) i wgrasz go AWDflashem, ale to już daj znać na priv. Popróbuj jeszcze różnymi (oczywiście żeby nie były za stare te wersje) wersjami afudos-np pobierz ze strony ami afudos, lub z ECS itp.

Edytowane przez finish

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...