Skocz do zawartości
oicw

"Skok napięcia na porcie koncentratora"

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.Laptop to 6 letnia Toshiba Satellite A60.Posiada ona 3 porty USB,jeden z portów jest już całkowicie uszkodzony(uszkodzenie fizyczne),natomiast dwa są dobre..w miarę dobre,ponieważ jeden z nich "goni" na boki(obluzowane jest całe wejście).

Po podłączeniu jakiegokolwiek urządzenia(myszki,modemu,pendrive) pojawia się powyższy komunikat "skok napięcia na porcie koncentratora",oczywiscie żadne urządzenie nie jest wykrywane.Czasami zdarza się jednak tak..że wykrywa,chociaż po pewnym czasie i tak rozłącza.Laptop podpinany był do dwóch zasilaczy(oryginalnego,oraz dokupionego,uniwersalnego),i na każdym działo się tak samo.

Mi to wygląda na uszkodzenie portów USB,a co Wy o tym sądzicie?

Chyba laptop czekają odwiedziny w serwisie.I tutaj pytanie..czy opłaca się?

Edytowane przez oicw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż tak się nie znam na elektronice, ale z tego co znalazłem ( na elektrodzie ) (co prawda to HP) to może być problem z mostkiem na płycie. Oczywiście najpierw wyklucz fizyczne uszkodzenia tych dwóch portów, a potem pozostaje rozłożenie lapka i ewentualna wymiana gniazd usb (to chyba prostsze) lub mostek (tak jest w przypadku tego HP, w Tośce może być podobnie, ale nie musi) i to jest znacznie trudniejsze (serwis, albo super fachura )

 

Pozdro

 

Aha jeszcze gdzieś znalazłem rozwiązanie w postaci wyłączenia usb no ale to częściowo załatwia sprawę :)

 

wejdź mój komputer->PPM->właściwości->menadżer urządzeń->kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej i wyłącz gl.koncentrator USB to komunikat zniknie

Edytowane przez Tony Soprano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...