Skocz do zawartości
delsebastian

HD4830 temperatury

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Mam taki problem, ale moze zaczne od specyfikacji komputera:

AthlonX2 250 3GHz

Sapphire HD4830

2x2GB DDRII OCZ

Zasilacz OCZ 400

Buda CoolerMaster 330k(z jednym wiatrakiem na tyl)

 

A wiec.. grajac w Residenta5 na full, procek ma temp.do 50, natomiast gdy grafika dojdzie do 60 monitor gasnie, wtedy musze wyjac kabel z karty i wlozyc ponownie aby byl obraz..

Ale czemu przy 60st. tak sie dzieje? Nie powinno do 80? I jeszcze jedno zaczalem sie bawic wiatrakiem w CCC ktory ustawiony jest na auto, co mnie zdziwilo to ze grajac i osiagajac takie temp. ona sobie nic nie robi i chodzi na jakies 20% obrotu wiatraczka, wiec sam manualnie zmieniam na 60% zeby nie przejsc liczby 60st :) zauwazylem tez ze jak dam 70% obrotu to juz jest max, to ze dam 100% nic wiecej obrotow nie ruszy.. Wiecie moze jak rozwiazac problem? Czy niestety tak byc musi i skazany jestem na takie obroty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kabel od monitora wyjmuje od karty i wkladam(przy tym mam taki dzwiek jak przy usb).. Nie wiem jak z innymi grami.. Ale w residenta gram w oknie(1680x9xx) aby widziec temp. A wczesniej grajac np. w Mafie2 albo Mass effect2 potrafil sie zresetowac system, ale tu gralem normalnie 1680z1050, przypuszczam ze przez temp. tak sie dzialo..

 

Oczywiscie jak wyjmuje kabel i po chwili wkladam to zwiekszam obroty na wiatraku i tak doszedlem do 60% aby bylo w miare ok, tyle ze jak pisalem wczesniej 70% to juz max wiatraka tej karty

Edytowane przez delsebastian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...