Skocz do zawartości
ilnevar

Orthos i dual channel

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem ze stabilnym działeniem komputera w trybie dual channel(szczególnie w grach).

Wtrybie singe channel gdy włączam orthosa wszystko jest w porządku, ale gdy włączam go z pamięciami podpiętymi pod dual channel, komputer zawiesza sie całkowicie i muszę resetować.

Moja konfiguracja to:

płyta główna gigabyte ma770T-UD3

procesor AMD Phenom II X4 Black Edition 955

pamięć RAM OCZ DDR3 2GB 1333MHz Platinum Edition

karta graf. GIGABYTE GF GTX 460 768 MB

zasilacz OCZ ModXStream PRO 500W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm okoazało się jednak, że w single channel też się zawiesza, ale dopiero po ok 15min. (w dual zawiesza się po 2). W biosie NB voltage control i CPU NB VID control podrzuciłem na 1,3V i ciągle to samo. Sprawdzałem również pamiątki memtestem 7h i nie wykryło żadnych błędów. Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goldmemory nic nie wykazał, więc teoretycznie wszystko powinno być z pamięciami ok. Ciekawe jest to, że jakiś czas temu zmieniłem częstotliwość pamięci na 800MHz a wszystkie napięcia dałem na domyslne, włączyłem orthosa i od ponad godziny wszystko pięknie się testuje... :rolleyes: Jakieś pomysły dlaczego pamiątki nie chcą śmigać na 1066mhz ani 1333mhz nawet przy zwiększonym napięciu? Każda pomoc mile widziana :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam OCZ Platinum tyle, ze AMD Edition z CL7 i powiem Ci, że jak miałem timingi na auto, to też mi nie chciały frykać na 1333mhz. Już chciałem je zwracać ale sprzedawca powiedział, że to są takie memki co trzeba timingi ręcznie poustawiać. Prawie wszystkie timingi w biosie prócz 7-7-7-20 dałem na sztywno o 2 wyżej niż ustawiało na auto i jest gites lans ;) spróbuj to samo.

No i testuj najlepiej HyperPi próbką 32M. Jak przejdzie, to graj graj i graj żeby mieć pewność, że wszystko ok ;)

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha, rzeczywiście poskutkowało...tzn mniej więcej bo teraz mam kolejny problem :blink:

Po włączeniu kompa po ok 30-40 min. freezuje mi się tak, że pomaga tylko reset. Po resecie przez dłuższy czas (3-4h) chodzi ok, choć też potrafi sie zawiesić...W czasie grania w gry lub oglądania filmów komputer wiesza się w ten sposób

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha, rzeczywiście poskutkowało...tzn mniej więcej bo teraz mam kolejny problem :blink:

Po włączeniu kompa po ok 30-40 min. freezuje mi się tak, że pomaga tylko reset. Po resecie przez dłuższy czas (3-4h) chodzi ok, choć też potrafi sie zawiesić...W czasie grania w gry lub oglądania filmów komputer wiesza się w ten sposób

 

Ha :D I kolejny dowód na to, że zarówno Memtest jak i Goldmemory są c**a warte. Kiedyś też ufałem tym progsom dopóki nie wykryły błędów na totalnie uszkodzonym ramie...

 

Szczerze Ci powiem, że też mam problem, że potrafi się zresetować na windzie bez obciążenia lub zawiesić z BS. Wczoraj mi się nasiliło. I ja wiem, że to nadal RAM, po drugie na innym ramie problemu nie ma więc :mad: Nie wiem czego te OCZ chcą. Albo jesteśmy łamagi nie potrafimy ich ustawić (próbowałem zdaje mi się, że wszystkiego) albo nie wiem co. Niekompatybilność bym odrzucił bo mi działały jakiś tydzień bez problemu, dopiero od wczoraj jakaś jazda sie zaczęła :blink:

Więc Twój problem też dalej może leżeć w ramie...

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, głównymi podejrzanymi u mnie są ramy albo płyta. Przez pierwsze 2 tygodnie od kupienia też mi wszystku hulało tip-top, dopiero od niedawna zaczęło się coś psuć. Tego kompa mam dopiero 2 miesiące i niechętnie będę go oddawał do serwisu(użeranie się z serwisantami, którzy będą się upierać, że źle kompa złożyłem :angry: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie miałem problemu z tym, zeby puścić memki na def :blink: I ogólnie jestem zażenowany tą akcją, bo żeby puścić je na 1333mhz przy 7-7-7-20 i 1,65v (nawet 1,77v nic nie daje gdy timingi na auto) musze sie gimnastykować. Po tym jak ustawiłem w końcu (dając większość pozostałych timingów na +2 od auto) stabilnie na 1,65v, to raptem minął tydzień i komp sie zaczął zawieszać. Początkowo myślałem, że to od przetaktowania NB (2400mhz, 1,25v) bo był dość gorący radiator, ale po sprowadzeniu do def i tak problem nie zniknął. Dziś skacze z ustawieniami i testuje na 1,71v jeszcze raz te same ustawienia bo nie chce jeszcze bardziej poluźniać timingów, w końcu CL7 sie na marne zda jak poluźnie za dużo parę innych timingów <_<

 

Moje memki to OCZ3P1333LVAM4GK. Co prawda na liście obsługiwanych przez M3A770DE nie ma ich ale jest pare innych bliźniaczych modułów o tych samych parametrach, więc i z tymi nie powinno być problemu. Ma ktoś pomysł jeszcze na mój problem? Poniżej timingów jest jeszcze więcej opcji w biosie ale tych totalnie nie czaje o co w nich biega i wszystkie na auto mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...