Skocz do zawartości
ubek

problem z pamięciami goodram DDRIII 2x 2gb 1333 Mhz Cl9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie złożyłem zestaw z waszej strony

Procesor: AMD Phenom II X2 555 Black Edition C3

Płyta Główna: AsRock M3A770DE

Pamięć RAM: GoodRam 2x2GB 1333MHz

Karta graficzna: Asus Radeon HD4870 1GB

Dysk Twardy: Samsung 500GB F3

Zasilacz: Fortron FSP460-60GHN

 

I jak się okazało był uszkodzony dysk i pamięci, części zostały wysłane do serwisu, dziś je odebrałem i jak tylko wróciłem do domu postawiłem windows 7 home premium 64 bit i zacząłem testować dysk, test wyszedl ok 0 bad sectorów, lecz przy pamięciach znów wywala błąd zamieszczam poniżej, i teraz moje pytanie jest takie czy to jest wina pamięci czy może defaultowe napięcie jest za małe na te pamieci prosze o pomoc z góry dziekuje

post-170775-0-40413900-1291148570_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny zestaw (AsRock 770 Extreme3 & GoodRam 2x2GB 1333 MHz) i występuje u mnie identyczny problem. Przeprowadziłem 'normalny' (czyt. bootowany z pendrive) memtest i wywaliło 51 błędów.

SS:Dołączona grafika

Dołączona grafika

Wygląda na to że problem leży po stronie płyty bo zamieniałem pamięci miejscami i podczas gdy gra/aplikacja zapełniała ponad 50%(około) ram'u aplikacja się crashowała.

 

 

Czy ktoś ma jakiś pomysł w czym problem? Nic nie było kręcone.

Zamieniłem pamięci miejscami i włożyłem do innych slotów, (jednak też w dual channel) i nadal mamy błędy w przedziale 2.8-3.1 GB + identyczne err-bits.

Edytowane przez EventcheD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trzeba ręcznie timingi ustawić, można też delikatnie podbić napięcie.

Nic innego nie przychodzi mi do głowy.

 

edit: dodatkowo sprawdzić na każdej kości z osobna.

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

timingi ustawione zgodnie z specyfikacją, napięcie ustawiałem ręcznie na 1.5v (czyli też zgodnie z specyfikacją i to samo)

 

Przykładowy błąd który wystepuje po crashu Wiedzmina:

 

Podpis problemu:  Nazwa zdarzenia problemu:	APPCRASH  Nazwa aplikacji:	witcher.EXE  Wersja aplikacji:	1.4.5.1280  Sygnatura czasowa aplikacji:	489d12ce  Nazwa modułu z błędem:	witcher.EXE  Wersja modułu z błędem:	1.4.5.1280  Sygnatura czasowa modułu z błędem:	489d12ce  Kod wyjątku:	c0000005  Przesunięcie wyjątku:	002f32a9  Wersja systemu operacyjnego:	6.1.7600.2.0.0.256.1  Identyfikator ustawień regionalnych:	1045  Dodatkowe informacje 1:	0a9e  Dodatkowe informacje 2:	0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789  Dodatkowe informacje 3:	0a9e  Dodatkowe informacje 4:	0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789
Prawie czegoś się z niego dowiedziałem, ale mniejsza o to, ważne że występuje przy przekroczeniu ~50% ramu (czyli w okolicy 3gb ramu). Edytowane przez EventcheD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...