Skocz do zawartości
brainiak

2GB w netbooku

Rekomendowane odpowiedzi

Załóżmy, że używamy netbooka do typowych netbookowych zastosowań - internet surfing, zabawa z aplikacjami biurowymi, obejrzenie w pociągu najnowszego odcinka naszego ulubionego serialu o kobiecie walczącej z przeciwnościami, które los stawia na jej drodze do prawdziwego szczęścia. Czasem nawet pozwolimy sobie na małą netbookową ekstrawagancję - napisanie potężnego, kilkudziesięcio-linijkowego kodu, usunięcie zmarszczek ze zdjęcia, które wrzucamy na portal randkowy czy też mała edycja utworu metalowego, co do którego jesteśmy pewni, że puszczony od tyłu wychwala imię szatana (pomijając fakt, że puszczony normalnie również to robi) - innymi słowy rzeczy, które każdy nie-analfabeta komputerowy czasem robi.

 

Jak komfortowo będzie nam się pracować w zależności od posiadanego RAMu? Przy założeniu, że naszym hipotetycznym netbookiem jest maszynka z IA N450 (1,6 GHz), a mówiąc precyzyjniej Samsung N150 działający, być może na WinXP, a być może na Win7. Bez 2GB ani rusz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... z racji tego, że netbooki różnią się w zasadzie obudową i preinstalowanym softem to w moim przypadku:

 

a) na 1gb z W7 starter z całym mnóstwem badziewia nie wyrabiał wcale.

b) to samo, ale pousuwane wszystko co się dało - trochę lepiej, ale komfort pracy beznadziejny, długo się to wszystko uruchamia, jakieś zwisy przy przeglądaniu WWW, etc.

c) po zainstalowaniu czystego XP było zdecydowanie lepiej, dało się pracować, ale to ciągle nie to ;)

d) po okrojeniu XP n-litem i powgrywaniu co ważniejszych pierdół od Asusa wszystko działa jak ta lala. (Heroes of Might nd Magic 3 FTW) :)

 

 

Minus jest taki, że zauważalnie spadł czas pracy na baterii, ale to pewnie dlatego, że W7 lepiej tym wszystkim zarządza.

 

Reasumując - W7 to jednak lepiej mieć te 2gb. XP - 1GB starczy w zupełności.

Edytowane przez c45per
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Samsung NC10 z windowsem XP i 1GB ram.

Wszystko smiga ok , uważam że 1GB do XP wystarcza w zupełności. Kolega mój w identycznym sprzęcie wymienił 1GB 533mhz na kość 2GB 800mhz i zamiast szybciej to miał wrażenie że chodzi tak samo albo ciut wolniej :|

w każdym razie na XP wystarcza 1gb. (system wgrany w wersji dostarczonej przez samsunga z wyłączonymi paroma rzeczami).

 

Obowiązkowo przeglądarka chrome :)

 

U mnie problem to nie ram , a vga (gma950) i zbytnio obciążany przez to 1 rdzeniowy atom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sam jestem przed wyborem Netbook'a z W7 (prawdopodobnie Asus 1201N lub 1215N) - obydwa mają IA 2 rdzeniowe i po 2 GB ramu. Notek będzie mi służył w pracy biurowej - Office i net - czy mogę oczekiwać, że W7 będzie płynnie pracował na tym sprzęcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sam jestem przed wyborem Netbook'a z W7 (prawdopodobnie Asus 1201N lub 1215N) - obydwa mają IA 2 rdzeniowe i po 2 GB ramu. Notek będzie mi służył w pracy biurowej - Office i net - czy mogę oczekiwać, że W7 będzie płynnie pracował na tym sprzęcie?

 

Na Asusie 1201N spokojnie mozna pracowac pod Win7.

Gdy juz system sie zaladuje dziala calkiem ok.

Mysle ze do internetu,GG i office,a spokojnie wystarcza.

Posiadam ten wlasnie model Asusa i moge cos na ten temat powiedziec.

Dobre efekty przynosi podkrecenie FSB w tym modelu.

2 Gb Ramu jest raczej wskazane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...