Skocz do zawartości
Zielonek

DDR2 1GB 5300 problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem z moja kością RAM, a dokładniej chodzi mi tu o jej szybkość..;/ PC2-5300 to RAM o prędkości 667mHz a ja mam (załącznik)

 

Proszę o pomoc !, z góry dzięki :)

post-184543-0-04889800-1291561421_thumb.jpg

post-184543-0-09331500-1291561453_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to musisz poszukać dzielnika pamięci w biosie i ustawić go na hmm... 1:1,25 albo 4:5 FSB:DRAM.

Najlepiej poczytaj manuala do płyty głównej albo chociaż podaj tu jej model.

Edytowane przez -=Qroń=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ga 945gzm-s2

 

#edit szukalem w BIOS'ie jakich kolwiek zwiazanych z mem. rzeczy ale zadnych nie znalazlem ;/ moze jest jakis program do zwiekszenia predkosci ??

Edytowane przez Zielonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciśnij kombinację klawiszy "Ctrl+F1" i teraz szukaj podmenu "Frequency/Voltage Control". W nim ustaw "Sytem Memory Multiplier" tak by "Memory Frequency" pokazywał wartość 333MHz lub zbliżoną.

 

Nie myśl nawet o programach, bo Ci po pierwsze żaden tego nie załatwi, a po drugie to poroniony pomysł grzebać w tych ustawianiach i ryzykować późniejsze uwalenie systemu.

Edytowane przez -=Qroń=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

załączam tu screen'y z mojego BIOS'u. Teraz powiedz mi co jak i gdzie muszę ustawić :)

 

(sorry za jakość ale niestety Nokia Navigator jest bardziej stworzona do nawigacji a nie do robienia zdjęć ;) )

post-184543-0-15888600-1291565299_thumb.jpg

post-184543-0-56507600-1291565305_thumb.jpg

post-184543-0-12462700-1291565312_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hymh, no rzeczywiście za dużego pola do popisu nie masz. Możesz spróbować i 400MHz, albo zmniejszyć mnożnik procesora i zwiększyć FSB procesora do tych 333MHz. Pokombinuj, więcej Ci nie pomogę raczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...