Skocz do zawartości
Bistol

Jaki router/modem WIFI polecacie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Narazie mam łącze 8mb, ale myśle, że za jakiś czas się to zmieni. ;) Wytłumacze najprościej jak sie da o co tak naprawdę mi chodzi.;)

 

Posiadam modem kablowy Motoroli (SB5100e) do niego podłączony mam jeden komputer.Mam także telefon, laptopa z WiFi i chciałbym korzystać w nich z bezprzewodowego internetu bo w przypadku laptopa uciążliwe jest przełączanie wtyczki od neta ze stacjonarki a o fonie już nie wspomnę bo nie ma takiej możliwości. Nie mam pojęcia na jakiej zasadzie to działa czy do obecnego modemu będę musiał podłączyć przez jakieś kable router WiFi czy jak.?? Jestem zielony jeśli chodzi o modemy/routery ponieważ nigdy specjalnie się tym nie interesowałem.

Z góry dzięki za pomoc. ;)

Edytowane przez Bistol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest kablówka tak? więc jakiś netgear wnr1000 / 2000 nie wydając dużo kasy będzie super, z modemu do routera i podstawowa konfiguracja za rączke i gitara gra :)

 

A w skrócie mówiąc jak to połączyć.?? ;D

 

Któryś z nich połączyć z moją Motką czy zamiast jej.?? :) Czy może modem z tym routerem i z routera kabel Ethernet do kompa.?? ;D

Edytowane przez Bistol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten modem ma wejście WAN, router również ma WAN (oznaczone na niebiesko). Podpinasz router z modemem (Motorola) kablem Ethernetowym RJ-45 WAN - WAN. Do portu LAN routera podpinasz kabel RJ-45 i do komputera. Następnie przez przeglądarkę konfiguracja automatyczna. Zabezpiecz sobie połączenie szyfrowaniem WPA2. W razie problemów możesz napisać do mnie na pw.

 

Polecam ten router http://www.komputronik.pl/index.php/product/36570/Sprzet_komputerowy/Sieci_i_komunikacja/TP_Link_router_DSL_Wi_Fi_54Mb-s_TL_WR543G.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega napisał sposób podłączenia. W przypadku kablówki nie ma innej możliwości, trzeba zostawić ich modem kablowy. Router podany tu przykładowo wystarczy do obecnego internetu (8mbit), ale w przyszłości może być ciężko. Starszy standard sieci bezprzewodowej b/g będzie dobry do max 15mbit/s, co więcej to będzie ograniczał przepustowość. Myśląc przyszłościowo polecam Netgeara WNR2000 i do tego karty w standardzie N. Jeśli masz w laptopie kartę z draft N (150mbit) to możesz też kupić router z draft N.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...