Skocz do zawartości
Gość mati.08

3D mark 06

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mati.08

Witam. Chciałbym zadać pytanie posiadaczom 3D Mark06. Otóż mój wynik wynosi 11500 . Posiadam Intel Core 2 duo E7200 wykręcony na 3072 Mhz bez zmiany zasilania.Kartę graficzną Geforce 8800GT .Zasilacz Modecom Feel 3.Płytę główną Asus ,nie pamiętam modelu :(.

Moim zdaniem ten wynik jest słaby jak na mój sprzęt. Drugie pytanie. Gdy uruchamia siętest z takimi działkami jak ze star wars :) to strasznie spada mi fps . Jego maksymalny poziom to 2 fps !!!?!?! . No coś chyba nie gra?. Przy Geforce 8800GT powinienem mieć ok wrzystko. Trzecia rzecz. Przy każdym teście (oprócz tego który napisałem wyżej), wrzystko jest ok czyli fps jakieś 60 do 80.

 

 

 

Może ktoś ma jakieś propozycje co może nie grać . Bo troszkę słabo wypadł mój sprzęt.

(Adminie. Jeśli napisałem posta w złym dziale to przepraszam. Wydaje mi się że ten jest odpowiedni.)

Edytowane przez mati.08

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mati.08

podaj cały konfig z zasilaczem.. i sprawdź temperatury

 

Temperatura procka w spoczynku wynosi 50 C w mocnym stresie 69-71.

Temperatura karty graficznej wynosi ok 65 C no chyba że wynosi 100C i program już przestaje ją wyświetlać :P.(bo uruchomiłem smartdoctor i nie pokazuje temperatury. Lecz po uruchomieniu systemu pokazuje po jakimś czasie tak około 60 C.)

temperatura zasilacza ==== ??????

 

Więcej temperatur nie pamiętam za wszystkie wysokie żałuję :).

Edytowane przez mati.08

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup odpowiednie chłodzenie do cpu jak chcesz kręcić. Za dużo cudujesz. Ograniczasz detale w grach aby temperatury spadły, totalne nieporozumienie. Zadbaj na początek aby radiatory były czyste, dobrze zapięte, odpowiednio przesmarowane pastą termoprzewodzącą.

 

Jak już dopadła cię choroba wściekłego spamera to podaj w każdym temacie pełną konfigurację a jak nie masz ochoty do wyłącz kompa i idź ulepić bałwana.

 

Zmień tego feela na zasilacz. Podłączyłeś dodatkowe zasilanie do grafiki? Obstawiam że nie i grafika obniża parametry na skutek braku pełnego zasilania. To tego thermal trotting obniża taktowanie procesora i masz osiągi jakie masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaj cały konfig z zasilaczem.. i sprawdź temperatury

 

Przecież podał konfig. Jakie pamięci ma chcesz wiedzieć? W tym przypadku to i tak nieistotne.

On pisze, że tylko w ostatnim teście ma 2fps, a nie w każdym. Jak procesor by się przegrzewał i chodził na marnych mhz to też by az tak drastycznie - do 2fps - nie spadało. Oczywiście też twierdzę, że temperatury procka są troche za wysokie. W OCCT by sie zagrzał lekkim cycem.

Uzbieraj na nowy zasilacz - nawet jak nie da to poprawy to zmiany nie masz co żałować bo Feel 3 to jest niebezpieczny szajs do takiego sprzętu. Moze być on problemem albo grafika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mati.08

xD ty mnie masz za idiotę? Sam se idż lepić bałwana.Jak nie pomagasz to się wyłącz i tyle.Więc sam nie spamuj. MUahah zasilania nie podłączyłem. Czekaj czekaj , podkręcałem cpu bez biosu xD.(sarkazm)

 

Muszę przyznać ze fell3 średni jest ale czasami trochę pochodzi.Cóż mógłbym zmienić chłodzenie ale za bardzo nie wiem jak wiatraczek podłączyć ( ewentualnie sobie poradzę ale napięcia w biosie będę musiał przestawiać).

 

ja nie ograniczam detali.Ja przywróciłem je do optymalnych bo za bardzo je podwyższyłem. Więc jak nie wiesz...

 

Co do procesora to wyłączyłem funkcje typu energooszczędzanie itp.

 

Ps jak podkręcałem procesor to nie zmieniałem napięcia więc temp są takie jak były . I nie wmawiaj mi że jak komputer 2 lata z tymi temperaturami chodzi to od tak się zjara.Zasilacz mam słaby ale nie robię extreme podkręcania .

Edytowane przez mati.08

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim cokolwiek napiszesz.. - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne

5. Staraj się opisać problem jasno i dokładnie podając:

 

* pełny opis konfiguracji komputera (marka i model zasilacza też jest ważna!)

Łachy więc nie robisz podając konfiguracje komputera.

ja nie ograniczam detali.Ja przywróciłem je do optymalnych bo za bardzo je podwyższyłem. Więc jak nie wiesz...

 

Problem rozwiązany. Zmieniłem fsb na 324 lub 3 i zmniejszyłem ciupkę wymagania w grze.tera najwyższa temperatura to 69 C a lagów nie mam wogle .

 

Zmniejszać i ograniczać to synonimy.

 

Jak chcesz kręcić procesor to ustabilizuj go pod Linx'em lub Orthos'em przez 1 godzinę przynajmniej a nie pod grą ze zmniejszonymi ciupkę wymaganiami bo to będzie prowadzić cię każdego dnia do kilku nowych problemów a forum do niepotrzebnych tematów.

Lepiej mieć 100MHz mniej na zegarze procesora ale 100% stabilnie niż te 100MHz więcej i nie wiedzieć kiedy komp się wyłoży. Sorry, Ty wiesz kiedy się wyłoży, każdego dnia kilka razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie 1150(~2000 to miałem na Galaxy 7300GT i A64 Venice@2500), a pewnie 11500 czyli wynik ~ w normie dla twojego sprzętu. W tescie z działkami czyli tescie cpu na każdym współczesnym procku będzie niski fps, wiadomo im mocniejszy tym więcej, ale i tak nie będzie więcej niż kilka fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mati.08

Dzięki za pomoc. Ps Klaus JA PODWYŻSZYŁEM WYMAGANIA GRY PO PODKRĘCENIU CPU!! A że za bardzo to obniżyłem je.

 

macie racje co do sterowników . Gdy używa OCCT to pokazuje że jakiś sterowników do karty graficznej brak przez co ma jakąś funkcje wyłączoną.Narazie ściągam ich najnowszą wersję dla xp . Jeszcze raz dzięki :).

Edytowane przez mati.08

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mati.08

Teraz mój wynik wynosi 12000 . hmmm troszkę lepiej choć fsp 1-2 nadal jest na ktorymś teście . Ale ok dzięki za pomoc.

 

 

 

 

Dobrze Kisiel, zapamiętam

Edytowane przez mati.08

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by wyedytował starego to by się nie pojawiło o nowej odpowiedzi w temacie ;)

 

Do autora: Czy przypadkiem jedno zero Ci nie umknęło? Jak DJH83 trafnie zauważył, Tobie chodzi o ten test z działkami i w 640x480? Tam zawsze jest 1-2 fps na dwurdzeniówkach (Na quadach 2-4 fps). Najlepiej po zakończonym teście daj screena tak, żeby było widać wyniki z poszczególnych testów i ten ogólny i wszystko się wyjaśni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...